MAR10-Shy-Child-500

نگرانی و کم رویی در کودکان به مرور زمان باعث چاق شدن آنان و اختلال در هورمون های بدنشان خواهد شد این کودکان معمولا سرشان به کار خودشان است و با گوشه گیری و افسردگی به اضطراب اجتماعی دچارند.

براساس یک مطالعه جدید کودکان خجالتی بیشتر در معرض خطر چاقی هستند.

مطالعات متخصصان دانشگاه علوم پزشکی اموری در آمریکا نشان می‌دهد کودکان خجالتی که تعاملات و مهارت‌های اجتماعی کمتری دارند بیشتر در معرض افزایش وزن هستند و در فعالیت‌های ورزشی کمتری شرکت می‌کنند.

در واقع کودکانی که ارتباطات و فعالیت‌های اجتماعی کمتری دارند و از موقعیت‌های اجتماعی فاصله می‌گیرند سبک زندگی بی‌تحرکی دارند. این موضوع موجب عدم تعادل در انرژی‌های موجود در بدنِ این کودکان شده و این سبک زندگی بی‌تحرک، افزایش وزن را در آنها موجب می‌شود.

به گزارش مجله پزشکی دکتر سلام به نقل از ساینس ورد ریپورت، در این مطالعه متخصصان داده‌های به دست آمده از 8346 کودک 9 تا 11 ساله را تحلیل کردند. در این بررسی علاوه بر عوامل ژنتیکی مانند قد و وزن، میزان تعامل کودکان با همسالانشان نیز اندازه‌گیری شد.

میزان فعالیت اجتماعی این کودکان از طریق پرسش‌هایی درخصوص دوست‌یابی آنها سنجیده شد و یافته‌ها نشان داد فعالیت‌های اجتماعی کمتر در کودکان، خطر افزایش وزن و رفتارهای تغذیه‌ای ناسالم را افزایش می‌دهد.

علاوه بر این یافته‌ها نشان داد فعالیت‌های اجتماعی کمتر کودکان 9 ساله بیشتر از 11 ساله‌ها منجر به چاقی شده است.