g-hlt-121109-fluShot-315p_3803807700

ابتلا به آنفلوانزا در خانمهای باردار، با افزايش خطر مرگ و مير همراه است پس مراقب باشید ،در ضمن  تجويز واکسن آنفلوآنزا در دوران بارداری خطری برای جنين به همراه ندارد.

– آمار بیمارستانی نشان می دهد که آنفلوآنزا عامل یک فوت از هر 10 فوت زنان باردار است.

به گزارش دکترسلام دیلی تلگراف، مرگ و میر  ناشی از زایمان یا maternal death به فوت زن باردار در دوران بارداری یا  شش هفته پس از زایمان گفته می شود.

آمار نشان می دهد که این تلفات  به دلیل پیشرفت علم و افزایش بهداشت عمومی و تحصیلات مادران کاهش یافته است  ولی از هر 10 فوت دوران بارداری، یکی به دلیل آنفلوآنزا رخ می دهد. عفونت  یکی دیگر از مهمترین دلایل مرگ و میر ناشی از بارداری است.

بر اساس  گزارش دیگر، بیش از نیمی از مرگ و میر ناشی از زایمان، قابل اجتناب هستند.  بر اساس این گزارش، بین سال های 2006 تا 2008 میلادی، از هر 100 هزار  زایمان، 11 مورد به مرگ می انجامید؛ در حالیکه بین سال های 2010 تا 2012  میلادی از هر 100 هزار زایمان، 10 مورد منجر به مرگ شد. نرخ مرگ و میر  مادران در انگلستان پایین ترین میزان است.

آمار ارایه شده در این تحقیقات قابل توجه است:

-دو  سوم مرگ و میر دوران بارداری به دلیل مشکلات پزشکی و روانی بیمار اتفاق می  افتد که به طور مستقیم با بارداری مرتبط نیست ولی در دوران بارداری تشدید  می شود.

-خونریزی یکی از مهمترین دلایل مرگ زنان باردار است.

-سه چهارم از  مواردی که در دوران بارداری منجر به مرگ می شود، از حمایت و مراقبت های پزشکی و بهداشتی لازم برخوردار نبودند.

-استفاده از واکسن آنفلوآنزا در دوران بارداری ضروری است.

*** توصیه پزشکان به زنان باردار

-مشاوره قبل از بارداری برای تمام زنان اجباری است.

-زنان با هر میزان عفونت باید تحت نظر پزشک آنتی بیوتیک مصرف کنند.

-کنترل مرتب وزن، فشار خون و قند خون در زنان باردار ضروری است.

-مصرف مستمر فولیک اسید از قبل از بارداری و در دوران بارداری اجباری است.