Top-tifinanciellefejltagelser-kvinderbegår
اوج مصرف در ساعات اولیه شب است. آنهم برای روشنایی. هر لامپ کم مصرف میتواند ۵ برابر لامپ رشته ای معمولی روشنایی تولید کند.با برخی  اقدامات ساده میتواند تا ۵۰٪ هزینه های برقتان را کاهش دهید.

اتوی برقی از وسایل پر مصرف انرژی خانه است. این وسیله در اکثر خانوارهای شهری وجود دارد و سالانه بیش از 500 هزار دستگاه در کشور تولید می‌شود.
با توجه به انجام آزمون‌های مختلف می توان مصرف انرژی اتو را به میزان 10 درصد کاهش داد.
اما چه کارهایی باید در این راستا صورت گیرد؟
هنگام استفاده از اتو ابتدا لباس‌هایی را که می خواهید اتو کنید آماده سازید. قبل از اتو کردن آخرین لباس، اتو را از برق بکشید و تا حد امکان از اتوهای بخار و اتوهایی که دارای ترموستات باشند استفاده کنید.
در صورتی که ترموستات اتو از کار افتاد حتما آن را تعمیر کنید و جدا از قطع و وصل کردن مکرر اتو از پریز پرهیز کنید.
لباس‌ها پس از شست و شو در مایع نرم کننده قرار دهید چرا که این کار باعث آسان تر اتو شدن لباس‌ها می‌شود.
همچنین سعی کنید قبل از اتو کردن، لباس‌ها را بسته بندی و جدا کنید. چرا که لباس‌های کتان نیاز به استفاده از درجه بالای اتو دارند.
سشوارهای با قدرت بالا الزاما بهترین نیستند
سشوار یکی از وسایل پر مصرف دیگر است با کمی دقت می توان مصرف برق آن را کاهش داد. در انتخاب سشوار توجه کنید. سشوارهای با قدرت بالا (بیش از هزار وات) لزوما بهترین انتخاب نیستند و معمولا سشوارهای با قدرت متوسط 800 وات به صرفه ترین و مناسب‌ترین انتخاب به شمار می روند.
همچنین توجه کنید برای هر کاری از درجه‌های مناسب سشوار استفاده کنید. در فصول گرم می توان حتی الامکان از هوای طبیعی و نور خورشید به جای سشوار برای خشک کردن موها استفاده کنید.
سعی کنید از درجه پایین یا هوای سشوار استفاده کنید واز روشن نگه داشتن مداوم سشوار بپرهیزید.
هنگام خرید توجه کنید که سشوارهای با مارک معتبر را خریداری کنید. خانم‌هایی که دارای موهای بلند هستند پس از استحمام سعی کنند موهای خود را با پوشش حوله‌ای مناسب بپوشانند تا رطوبت کامل موها از بین برود و پس از سشوار برای خشک کردن و حالت دادن موها استفاده شود