baby_face
ذهن كودك می تواند اطلاعات مختلف را دسته بندی كرده و هر دو زبان را تا سن 5/2سالگی با یك كیفیت یاد بگیرد.كودكان در این سن به طور مطلوبی می تواند اشكال مختلف واژگانی زبان های مختلف را درك و یاد بگیرد.

روانشناسان بر این باورند که تقریباً تمام یادگیری‌ها از دوره‌ی 5 ماهگی بارداری آغاز می‌شود. فاطمه منفردپویا، روانشناس گفت: اوج یادگیری زبان دوم از 4 ساله دوم سن کودک است. زمانی که زبان اول برای کودک جاافتاده و تثبیت شده است.همچنین لازمه‌ی یادگیری لهجه قرارگیری کودک در محیط آن لهجه است.
وی ادامه داد: تمام یادگیری‌ها تقریباً از دوره‌ی 5 ماهگی بارداری مادر آغاز می‌گردد. جنین تمام اصوات و صحبت‌هایی را که والدین با او دارند را متوجه می‌شود و بعد از تولد با صدای افرادی که در اطراف مادر بودند، آشنا بوده و عکس‌العمل نشان می‌دهد.
دکتر منفردپویا با اشاره به این که کودک از سن 5 تا 7 سالگی باید و نباید را یاد می‌گیرد، افزود: گاهی اوقات مهدکودک‌های دو زبانه به دلیل سخت‌گیری‌ها و به جا نبودن زمان یادگیری می‌توانند به شدت آسیب‌رسان باشند. از جمله آسیب‌ها مسائلی است که افراد در سن بلوغ و نوجوانی با آن مواجه می‌شوند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: یادگیری زبان دوم با توجه به تفاوت‌های فردی در تمام افراد یکسان نیست. ژنتیک و محیط پرورش هر دو نقش بسزایی در این یادگیری دارند.