tarjomeh

 

برای همه ی شما پیش آمده که نیاز داشتید کلمه ای را از زبان فارسی به انگلیسی ترجمه کنید. در زمان های گذشته باید از کتاب های قطور دیکشنری استفاده می کردید ولی با پیشرفت علم و فناوری، می توانید متون و کلمات مورد نظرتان را از فارسی به انگلیسی و بالعکس از انگلیسی به فارسی ترجمه کنید. در این آموزش کوتاه و کاربردی می خواهیم یکی از روش های سریع و آسان ترجمه یک کلمه از زبان فارسی به انگلیسی را آموزش دهیم.

راه های مختلفی وجود دارد که در بخش های دیگر در مورد آن توضیح می دهیم. در این روش شما مثلا به دنبال واژه “دانشگاه” به زبان انگلیسی هستید. کافی است وارد صفحه گوگل (Google.com) شده و کلمه مورد نظرتان را تایپ کرده و بنویسید به انگلیسی برای مثل (دانشگاه به انگلیسی). و سپس جستجو را انجام دهید. فرمول آن “کلمه به انگلیسی” است.

پس از جستجو به این صورت کلمه مورد نظر به راحتی ترجمه می شود که تصویر آن نیز بصورت زیر می باشد. با این روش می توانید کلمات مختلف را به زبان انگلیسی ترجمه کنید. لازم به ذکر است این روش، فقط برای ترجمه یک کلمه مناسب است.

tarjome-kalamat

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد. در بخش های دیگر سایت دکتر سلام، روش های ترجمه متون دیگر نیز آموزش داده شده است که می توانید مطالعه نمایید.