group-of-extraverts-talking
این افراددوست دارند که سرخوش، اجتماعی، رقابت جو، سریع و واقع گرا باشند. برای آنها هر چیزی که شفاف تر و مشخص تر باشد بهتر است از فواید این نوع شخصیت داشتن بدانید!
مطالعات محققان دانشکده پزشکی دانشگاه ناتینگهام انگلستان نشان می دهد که سیستم ایمنی افراد برون گرا قوی تر است و این افراد سالم ترهستند.

صفت برون گرایی (Extraversion) یکی از پنج تئوری مطرح شده در مورد شخصیت انسان است. معمولا به افرادی که تمام احساسات خود را بیان می کنند، پر حرف هستند و رفتارشان سرشار از انرژی است، برون گرا گفته می شود. در مقابل، افراد درون گرا (introversion) معمولا از بیان احساسات اجتناب می کنند، معمولا ساکت هستند و تفکرات و نگرششان را برای خود نگه می دارند.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

در این تحقیقات 121 داوطلب بالغ و سالم شرکت کردند.

در این تحقیقات تمام ویژگی های شخصیتی و همچنین فعالیت ژن ها در گلبول های سفید خون که نقش مهمی در سیستم ایمنی دارند مورد بررسی قرار گرفت.

نتایج تحقیقات نشان می دهد که بیان ژن (expression) التهاب در افراد برون گرا بیشتر است و همین امر باعث می شود که بدن افراد برون گرا به طور موثری با عفونت مقابله می کند.

بیان ژن فرآیندی است که در آن از اطلاعات درون ژن استفاده می شود.

این مطالعات یافته های ارزشمندی را در زمینه ارتباط ویژگی های شخصیتی و مکانیسم های بیولوژیکی مشخص می کند.

تحقیقات انجام شده در همین زمینه در سال 2012 میلادی نشان می دهد که احتمال بروز بیماری های قلبی عروقی در افراد خودشیفته بیشتر از افرادی است که این ویژگی را ندارند.

نتایج این تحقیقات در نشریه Psychoneuroendocrinology منتشر شده است