aaaIntradermabrasion یک مکانیسم  مدرنی بوده که سبب فعال شدن سنتز کلاژن و الاستین شده و  این احتمال وجود دارد که  این  شیوه آینده  متدهای زیبا سازی و جوان سازی پوست باشد. اکنون micro needling بجای  روش های : dermabrasion ، قرص های شیمیایی ، لیزرینگ ، IPL ، Fraxel و سایر شیوه های درمانی بدون عارضه های جانبی و  خطر عفونت ، می باشد.

چرا micro needling  ؟

 دلیل اصلی پیر شدن پوست ما از بین رفتن کلاژن و الاستین موجود در ان می باشد. از دست دادن کلاژن علاوه بر محیط اطراف و عادت های ما وابسته به مسائل ژنتیکی نیز می باشد. سوختگی ، قرار گرفتن در برابر تابش آفتاب ، سیگار کشیدن ، عادات بد غذایی و تمیز نگه نداشتن پوست همگی از عواملی هستند که می توانند باعث سریعتر شدن روند از دست رفتن کلاژن و پیری زودرس پوست شوند.

تقریبا 75 % غشا میانی پوست ما از کلاژن تشکیل شده ، در یک پوست سالم این کلاژن ها در دسته هایی به نام “سبد بافتی” (basket-weave)  قرار دارند ، که باعث قدرت دادن به پوست شده و از پاره شدن و جدا شدن آن جلوگیری میکند. با بالا رفتن سن و در نتیجه  از دست دادن این کلاژن پوست ما نازک تر و چروک می شود.

الاستین قابلیت کشش پوست را به آن میدهد و تقریبا 5% از فرمولاسیون پوست را تشکیل داده است. بافت های الاستین با مسن شدن از بین رفته ، شکسته شده و یا ساختار طبیعی خود را از دست میدهند.در پوست هایی که زیاد در معرض تابش خورشید و یا اشعه ی UV بوده اند ، الاستین ها زیاد شده باعث کلفت تر شدن بافت انها و در نتیجه از بین رفتن ساختار طبیعی انها میشود. فیبروبلاستها سلول های کنترلی موجود در پوست می باشند. پروسه ی microneedling با استفاده از یک تعامل سیگنالی ، سلول های عصبی موجود در غشا میانی پوست را تحریک به تولید مجدد فیبرهای کلاژن و الاستین میکند.

ایا micro needling برای شما مناسب است ؟

این درمان برای افرادی که  درمان های دیگر تاثیری در از بین رفتن چین و چروکها و یا زخم های اکنه ی انها نداشته است ، مناسب می باشد. نسبت به اکثر روش های موجود هزینه ی این درمان کمتر ، بهبودی ان آسانتر و ریسک آن کمتر است. بررسی کنید که ایا این درمان مناسب شما می باشد یا خیر ؟

 

Dermapen

درماپن یک سیستم درمان خودکار است ، که از 9 سوزن خیلی کوچک که به صورت دقیقی درون یک کارتریج کوچک قرار گرفته اند ، تشکیل شده ، این دستگاه میتواند سوراخ های دقیق و غیر قابل دیدن را به صورت عمودی بر روی پوست ایجاد کند که به وسیله ی انها میتوانیم به لایه  ی مورد نظر از پوست نفوذ کنیم.

در نتیجه ی این کار پوست سیستم ترمیمی طبیعی خود را با سرعت بالایی فعال کرده تا به تولید کلاژن و الاستین بپردازد و این سوراخ های ریز  ایجاد شده را ترمیم کند. این مکانیزم ترمیمی پوست یک روش 100% طبیعی برای جوان سازی پوست می باشد. برتری این روش در مقابل روش های دیگر این است که نه تنها باعث بازسازی سلول ها شده بلکه باعث جذب بهتر ترکیبات مورد استفاده در حین درمان میشود.

پوست شما محکم تر شده و قابلیت کششی خود را باز می یابد ، خطوط و چروک های روی چهره به وضوح کمتر خواهند شد ، منافذ باز پوستی کوچکتر شده ، گردش خون در پوست تحریک شده و در نهایت شرایط کلی پوست شما بهبود خواهد یافت. درماپن میتواند خطوط چهره ، چروک ها ، زخم های اکنه ، زخم های جراحی ، سوختگی ها ، اثار کشیدگی پوست را از بین برده و پوست اکثر نقاط بدن را محکم و صاف کند.

درماپن قویترین مکانیزم micro needling موجود بوده و دقت  بالایی که دارد  آنرا تبدیل به بهترین وسیله برای تمامی نقاط بدن کرده ، جایی که دیگر دستگاه ها در برابر پوست های ضخیم کارایی ندارند.

منبع-http://onlinesalamat.com