humiliated-2d2bcee16050e9642e34452f360651edc07fa944-s6-c30

واکنش نشان دادن در مقابل افرادي که شما را خوار کرده و ارزش هـايتـان را زير سؤال مي برند، قدري دشوار و دردناک است. گاهي اوقات زخم هايي که اينگونه افراد به شما وارد مي آورند، ممکن است تا ابد باقي بمانند.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

بیشتر افرادی که اقدام به مقایسه و تحقیر دیگران می‌کنند، خود دارای مشکلات روحی و شخصیتی هستند و چون در جهت رفع آن برنمی‌آیند، فرافکنی کرده و این مشکل را به دیگران نسبت می‌دهند.
این افراد دارای دلبستگی‌های ناایمن،
تو خالی هستند که رشد شخصیتی پیدا نکرده‌اند و یک خصوصیت آنها این است که خود را خوب و دیگران را بد می‌دانند، این دیگران می‌تواند شامل همسر و فرزند آنها نیز شود.
گروه دیگری از افراد دارای دلبستگی‌های ناایمن، کسانی هستند که معتقدند خود و دیگران خوب نیستند درحالی‌که افراد با دلبستگی‌های ایمن بر این باورند که هم خود و هم دیگران خوب هستند.
دلبستگی نا‌ایمن موجب تحقیر خود و دیگران می‌شود و با توجه به این‌که این نوع دلبستگی‌ها در چند‌سال اول زندگی در شخصیت هر فرد شکل می‌گیرد از این‌رو باید در ارتباطات والدین با فرزندان و همچنین افرادی که پرستاری آنها را عهده‌دار می‌شوند، دقت لازم صورت گیرد.
تنبیه، بی‌دقتی نسبت به فرزندان و طرد آنها از عوامل شکل‌گیری دلبستگی‌های ناایمن است که در صورت ادامه و در سنین بالاتر منجر به تعمیم این ویژگی به دیگران خواهد شد که تحقیر و مقایسه دیگران، یکی از تبعات دلبستگی ناایمن است