earache
آلرژی همان گرد و غباری که می تواند در فرد دچار حساسیت ایجاد تحریک و التهاب بینی و در نتیجه آبریزش بینی حساسیتی ( allergic rhinitis ) نماید با تنفس می تواند تحریک و التهاب گلو را نیز منجر شود که در نهایت گوش درد را هم در پی دارد.

مهدی اکبری، شنوایی‌شناس  گفت: گوش درد به طول معمول با عفونت گوش قرابت دارد و این مسئله به دلیل اختلالات در حلق به وجود می‌آید.
وی افزود: اختلال در حلق، به طور معمول سبب ازدحام مایع در گوش میانی می‌شود، در این هنگام تخلیه گوش به طور کامل انجام نمی‌گردد و نیاز به سوخت و ساز در گوش میانی وجود دارد این مسئله عفونت در این ناحیه از بدن را به همراه دارد.
این شنوا‌یی شناس با اشاره به علت‌های عفونت گوش اظهار داشت: گاهی کودکان به دلیل بزرگی لوزه سوم به عفونت گوش مبتلا می‌شوند، همچنین حساسیت‌هایی چون حساسیت به هوای آلوده و سرخ کردنی همچنین گرده گل و گیاه التهاب در گلو ایجاد می‌کند و این التهاب در سرما خوردگی نیز دیده می‌شود و التهاب گلو در ‌‌نهایت به عفونت گوش منجر می‌گردد.
وی با اشاره به مواردیکه عفونت گوش در اثر حساسیت ایجاد می‌شود، عنوان کرد: در صورتیکه حساسیت به غذا یا گیاه خاصی فرد را به عفونت گوش مبتلا کند فرد با پرهیز از مصرف آن می‌تواند از ابتلا به عفونت گوش پیشگیری می‌کند.
با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت