impatience

بی صبری ،کم حوصلگی و بی طاقت بودن،خصوصیت بارز بسیاری از این قشر است که در اکثر آنان مشاهده می شود می خواهیم علت آن را جویا شویم.

عضو هیات علمی دانشگاه لرستان معتقد است: به‎دلیل درگیر شدن دانشجو و ذهن او با فضای مجازی امروز استاد با دانشجویانی زودرنج و کم‎حوصله مواجه شده‌اند.

منطقه لرستان، حجت الاسلام درویش‎پور در جلسه حلقه تعالی صالحین بسیج اساتید دانشگاه لرستان، افزود: متاثر از این موضوع استاد در فرآیند یادگیری مجبور است که در یک پروسه کوتاه‎مدت، مفاهیم را به دانشجو منتقل کند. پیشرفت تکنولوژی، انسان را به سمت تن‎پروری سوق داده است.

عضو هیات علمی دانشگاه لرستان تصریح کرد: نباید انتظار داشت شیوه تدریس یک استاد دروس علوم‎انسانی به‎دلیل انعطاف‎پذیری که مباحث این حوزه دارند با شیوه تدریس یک استاد دروس فنی که از انعطاف‎پذیری کمتری برخوردار هستند، یکی باشد.

حجت الاسلام درویش‎پور اضافه کرد: اخلاق دغدغه‎ای است که امروز بیش از نان شب جامعه ما به آن نیاز دارد و اخلاق تدریس به‎عنوان یک دغدغه در سطح دانشگاه مطرح است. منازعاتی که گاهی اوقات با آن مواجه می‌شویم ریشه در غفلت دانشگاه از مقوله اخلاق دارد. در واقع اگر دانشگاه در کنار انتقال مفاهیم علمی به دانشجو اخلاقیات را هم به آن‎ها منتقل می‎کرد امروز با این مسائل مواجه نبودیم.

این عضو هیات علمی دانشگاه افزود: به‎طور قطع اگر در فرآیند آموزش نسبت به اخلاقیات غفلت شود با گسترش بداخلاقی‎ها در جامعه مواجه خواهیم شد.