girl playing ludo probability report cover

اگر به فکر سلامت جسمانی کودکان هستید همینطور هم باید نگران قوای شناختی و ذهنی وی باشید و به او رسیدگی کنید برخی راهکاهای مناسب را برایتان آورده ایم.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

دانشمندان به تازگی دریافته‌اند انجام فعالیت‌های فیزیکی روزانه پس از اتمام مدرسه نه تنها سلامت جسمانی کودکان را تضمین می‌کند بلکه بر تقویت قوای شناختی آن‌ها نیز اثر گذار است.

به گزارش دکتر سلام  به نقل از medicalnewstoday، بنا بر تحقیقات انجام شده در مرکز تحقیقات سلامت امریکا 60 دقیقه ورزش روزانه برای کودکان و نوجوانان 6 تا 17 سال ضروری است. اما متأسفانه عده اندکی از دانش آموزان چیزی در حدود 29 درصد روزانه به انجام ورزش می‌پردازند. این در حالی است که مزایای ورزش کردن زندگی حال و آینده کودکان را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

از طرف دیگر ورزش روزانه بر چگونگی عملکرد مغز نیز اثر گذار است، در واقع 20 دقیقه ورزش در طول روز موجب ارتقا وضعیت تحصیلی کودکان می‌شود، فعالیت بدنی به ویژه برای کودکانی که از اختلال کم توجهی رنج می‌برند بسیار مفید است. حال اگر این مدت زمان به 60 دقیقه در هر روز برسد، قوای شناختی کودک تقویت می‌شود، در واقع تمرکز وی بالا می‌رود و بسیار راحت تر در مقابل عواملی که موجب حواس پرتی می‌شوند مقاومت می‌کند. هم چنین قدرت یادگیری و حافظه این دسته از کودکان نیز افزایش می‌یابد.

علاوه بر این انعطاف پذیری شناختی این کودکان در مقایسه با سایر هم سن و سال‌هایشان بیشتر است، آن‌ها از این قابلیت برخوردار هستند که بدون تعلل، مشکل و با دقت کامل از یک متن درسی به متنی دیگر بروند. یکی دیگر از مزایای جانبی ورزش کردن برای کودکان این است که دایره ارتباطات آن‌ها افزایش می‌یابد، به عبارت دیگر قرار گرفتن در محیط جدید این امکان را برای آن‌ها فراهم می‌کند که با افراد جدید آشنا شوند و بدین وسیله مهارت‌های ارتباطی خود را تقویت کنند.