56886

متاسفانه به خاطر اعتیاد به الکل  شاهد جرایم بسیار خطرناکی در میان  افراد جامعه بوده ایم مصرف این ماده و اعتیاد مداوم به آن یکی از مضرترین و خطرناک ترین موارد اعتیاد در کشورمان است

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

 دکتر احمد شجاعی در آیین افتتاحیه همایش دو روزه سوء مصرف و اعتیاد به الکل از دیدگاه طب بالینی و قانونی گفت: موضوع سوء مصرف الکل و اعتیاد به آن متاسفانه از کانون توجهات مسئولان و برخی از دست اندرکاران این موضوع دور مانده و بدتر اینکه گاهی حتی این موضوع از سوی برخی از مسئولان انکار و تکذیب نیز می‌شود.

شجاعی با اشاره به اصول دینی و اخلاقی جامعه و نیز اعتقادات مذهبی مسلمانان خاطر نشان کرد: علاوه بر این موارد مصرف الکل، آثار مخربی نیز بر روان و جسم برجای می‌گذارد.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور اعتیاد به الکل، استفاده از مسکرات و … را معضلی دانست که به عنوان یک آسیب اجتماعی به ویژه در میان جوانان به حساب می‌آید.

وی با بیان اینکه مصرف و اعتیاد به مشروبات الکلی و پیشگیری و مبارزه با آن یکی از موضوعات حائز اهمیت در عرصه آسیب شناسی کشور است گفت: ما در سازمان پزشکی قانونی با توجه به امکانات و اختیاراتی که داریم به بررسی جوانب مختلف تاثیرات اجتماعی مصرف مشروبات الکلی پرداختیم.

شجاعی ادامه داد: متاسفانه در سالهای اخیر نشانه‌هایی از آثار بسیار مخرب و تاثیرگذار مصرف مشروبات الکلی را شاهد بوده‌ایم.

به گفته رئیس سازمان پزشکی قانونی، مصرف مشروبات الکلی در بسیاری از جرایم و اعمال مجرمانه نظیر قتل، تجاوز به عنف، کودک آزاری، همسر آزاری، نزاع و دیگر اقدامات خشونت بار تاثیرگذار بوده است.

به گزارش ایسنا، سازمان پزشکی قانونی کشور چندی پیش از مرگ 53 تن به دلیل سوء مصرف الکل در کشور خبر داده بود؛ آماری که مقایسه آن نسبت به سال قبل حدود 31 درصد کاهش داشت.

لازم به ذکر است همایش دو روزه سوء مصرف و اعتیاد به الکل از دیدگاه طب بالینی و قانونی بناست به مدت دو روز با موضوع سوء مصرف و اعتیاد به الکل از دیدگاه طب بالینی و قانونی بررسی شود.