yoga1

یوگا از ورزشهایی است که  طرفداران بسیاری دارد یک نوع ورزش  آرامبخش است که نه تنها  عضلات و بدن را فعال میکند بلکه استرس و اضطراب را هم از انسان دور می کند . این  ورزش برای کسانی که می خواهند  در استراحت باشند مفید است،  جدیدترین و محبوب ترین شکل یوگا , یوگا هوایی یا همان یوگای بانوج است.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

یوگای ضد نیروی جاذبه زمین روشی است ترکیبی از چند ورزش مختلف از جمله یوگا , پیلاتس , آمادگی جسمانی و هنر بندبازی.
پارچه های آویزان شده از سقف به فرد کمک می کند تا برای یک تمرین کامل و عالی وزن خود را بین زمین و تاب ( پارچه ای از جنس ابریشم که از سقف آویزان می شود ) متعادل سازد.

فواید یوگای ضد نیروی جاذبه زمین :

1 – افزایش چابکی و فعالیت کلی بدن.
2 – تقویت ماهیچه ها و افزایش انعطاف پذیری آنها.
3 – افزایش پویایی و تحرک مفاصل خشک.
4 – کاهش فشار وارده بر ستون فقرات زمانی که مهره ها بدون هیچگونه فشاری در یک ردیف قرار می گیرند.
5 – تسکین فشار وارد بر دیسک ستون فقرات و جلوگیری از هیدراته شدن آن.
6 – حفظ سلامت غدد لنفاوی و دستگاه گردش خون.
7 – انجام حرکات وارونه , بدون ایجاد هیچگونه فشاری بر گردن و کمر.
8 – افزایش فعالیت جنبشی در ماهیچه ها.
9 – افزایش حس حضور در محیط.

اثرات یوگای ضد نیروی جاذبه زمین بر بدن :

این کلاس با تمرینات ساده و مقدماتی به افراد کمک می کند تا پیشرفت کنند.انجام ترتیب حرکات به آرامی به وارونه شدن های موفقیت آمیز منتهی می گردد.این ورزش تمرین کامل است.زیرا در یک ردیف قرار گرفتن مهره های ستون فقرات سبب سوختن کالری های اضافی بدن شده و فرد از فشار جاذبه زمین رها می گردد. کلاس یوگای ضد جاذبه زمین شامل تمرین های استقامتی و انعطافی است و موجب چالاکی و کاهش فشار وارد بر قلب می شود.
تاب ( یا پارچه آویزان شده از سقف ):

                                                          

این پارچه از جنس ابریشم است و وزنی حدود 1000 پوند ( هر پوند معادل 59237/453 گرم می باشد ) را تحمل می کند. این پارچه با دو میخ از سقف آویزان می شود و مثل یک تاب عمل می کند.این تاب به فرد کمک می کند تا وابستگی خود را به نیروی محرکه زمین کم کند و این کار به او اجازه می دهد تا ارتباط بین جسم و فیزیک خود را بهتر درک کند.
چرا در یوگای ضد نیروی جاذبه زمین از یک تاب استفاده می شود ؟
در آغاز ژیمناست ها به منظور نشان دادن هنر رقص در هوا این تاب را به وجود آوردند و بعد از کمی اصلاح در کلاسهای یوگا به کار بردند.استفاده از این وسیله موجب تقویت قسمت فوقانی بدن و نواحی شکمی می شود.
ابداع کننده یوگای ضد نیروی جاذبه زمین :

آمریکایی ها به تازگی این ورزش جدید گراویتی (gravity) را به فهرست ورزش های دنیا اضافه کردند که هدفش مقابله با جاذبه زمین است! این ورزش توسط کریستوفرهریسون , ژیمناست و قهرمان اسبق جهان , ابداع شد و او بود که برای نخستین بار از تاب به عنوان وسیله اجرای حرکات در این ورزش استفاده کرد .