maple-syrupدکتر سلام  – شربت افرا یکی از  محبوب ترین  شیرین کننده هایی است که امروزه استفاده می شود. این 100 درصد شیرین کننده طبیعی است، درست مثل عسل، و مغذی تر از قند است.

شربت افرا دارای خواص ایمنیتقویت و آنتی اکسیدان ها، است هضم گوارش را آسان می کند، . در اینجا شش دلیل  وجود دارد که  بیان می کند چرا  باید شربت افرا مصرف کنیم:

خواص آنتی اکسیدانی
شربت افرا  24 آنتی اکسیدان  مختلف دارد. رادیکال های آزاد مولکول هایی که باعث صدمه به سلول های سالم شده، در نتیجه پیری و بیماری بوجود می آورد آنتی اکسیدان ها از آسیب  رادیکال های آزاد جلوگیری میکند مطالعات نشان داده اند که شربت افرا حاوی مقدار مناسبی از آنتی اکسیدان ها است.

مواد معدنی
شربت افرا همچنین حاوی مقدار کمی از مواد معدنی، مانند منگنز و روی است. تنها مشکل این است که آن نیز دارای درصد قند بالایی است(حدود 67 درصد).

پیشگیری از سرطان
مطالعه نشان داد که اضافه کردن شربت افرا به غلات و یا بلغور جو دوسر به  التهاب سرطان، پوکی استخوان، و آلزایمر کمک کند. شربت افرا دارای پلی فنل است که ترکیبات گیاهی  دارد و آنتی اکسیدان است

ضد پیری
خواص آنتی اکسیدانی شربت افرا  به مبارزه با  پیری کمک میکند. این یک آنتی اکسیدان موضعی است، آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد و آلاینده را کاهش میدهد. با مقداری شیر، شربت افرا و جو  را باهم مخلوط و یک اسکراب خانگی صورت درست کنید.  به آرامی صورت را ماساژ دهید،  15 دقیقه، بعد آبکشی کرده و لوسیون بزنید

بهبود هضم
قند  موجود در شربت افرا زمانی که  طبخ می شود احتمال کمتری دارد که باعث سوء هاضمه، گاز و نفخ شود.

درمان  سرماخوردگی
یک مطالعه توسط محققان در دانشگاه ایالتی وین در دیترویت انجام یافت که شربت افرا حاوی مواد معدنی ضروری مانند روی و منگنز، که می تواند به جلوگیری از بیماری کمک کند.
روی از سلول های سفید خون مراقبت کرده، برای دفاع از بدن در برابر عفونت ضروری است. منگنز سلولها را از التهاب و آسیب محافظت می کند.

نحوه خرید

هنگام خرید شربت افرای خالص بخرید چون برخی اوقات شربت افرا را با شربت ذرت و یا شکر مخلوط میکنند. گریدهای مختلف شربت افرا به خالص بودن و رنگ آن بستگی دارد بهترین شربت افرا درجه B است

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع و آدرس hiDoctor.ir مجاز می باشد