heart-diesase

دکتر سلام  –  مطالعه 20 ساله که توسط محققان در دانشگاه ایندیانا، دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد، و بریگهام و بیمارستان زنان انجام  شد نشان می دهد که نحوه انتخاب شیوه زندگی  درخطر ابتلا به حمله قلبی در اوایل دوران بلوغ است. این مطالعه در مجله کالج متخصصان قلب آمریکا منتشر شده است.

محققان داده ها  را بر اساس نزدیک به 70000 زن با ,سن متوسط در حدود 37 مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

عوامل شیوه زندگی سالم مشخص شدند:
سیگار نکشیدن
شاخص توده بدن سالم
  حداقل دو و ساعت و نیم در هفته فعالیت داشتن
مشاهده هفت ساعت  یا کمتر  در هفته تلویزیون تماشا کردن
مصرف نکردن نوشیدنی الکلی یا کم مصرف کردن
رژیم غذایی متعادل

محققان دریافتند که زنانی که تمام شش عامل شیوه زندگی سالم  را دارند 92 درصد کمتر خطر حمله قلبی و  66 درصد احتمال کمتر وجودد ارد که به  بیماری های قلبی عروقی مبتلا شوند. این به آن معنی است که اگر  زنان به تمام شش انتخاب شیوه زندگی سالم را انجام دهند،  سه چهارم از حملات قلبی و تقریبا نیمی از عوامل خطر بیماری قلبی را در زنان جوان جلوگیری میکند

نویسندگان این مطالعه وقوع حمله قلبی و عوامل خطر بیماری مانند دیابت نوع 2، و سطح فشار خون و کلسترول بالا مورد بررسی قرار دادند.

در طی این تحقیق، بیش از 400 نفر از زنان حمله قلبی رنج می بردندو نزدیک به 32000 زن حداقل یکی از عوامل خطر برای بیماری قلبی داشت. متوسط سن زنانی که مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی تشخیص داده شد حدود 50 بود، در حالی که متوسط سن زنانی که یک عامل خطر بیماری های قلبی عروقی حدود 47 بود.

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع و آدرس hiDoctor.ir مجاز می باشد