images.jpg5786979
آلزایمر در مردان به واسطه شغلشان به تاخیر می افتد و باعث می شود دیرتر به این عارضه دچار شوند ،اگر می خواهید مرد ایده آلتان را بیابید از میان این مشاغل انتخاب کنید:

اگر در آرزوي ازدواج با يك مرد باهوش هستيد كه به‌خاطر ابتلا به آلزايمر در پيري زندگي‌تان را سخت نكند، مي‌توانيد از ميان خواستگاران‌تان به كسي كه وكالت مي‌كند يا كارش طراحي گرافيك است بله بگوييد. محققان مي‌گويند افرادي كه در چنين مشاغلي هستند، حافظه قوي‌تري دارند. به نوشته تلگراف، شغل آدم‌ها بر قدرت حافظه‌شان تاثير مي‌گذارد و آنهايي كه در مشاغل پيچيده‌تر فعاليت مي‌كنند، حافظه قوي‌تري دارند. زندگي در محيط‌هاي پرهيجان، مغز را در برابر فراموشي كه اقتضاي بالا رفتن سن است مقاوم مي‌كند.

يبوست داشته باشيد ميگرن‌تان عود مي‌كند

شايد به نظرتان عجيب برسد اما محققان مي‌گويند مشكلات گوارشي از مهم‌ترين دلايل عود حمله‌هاي ميگرني است. رويترز نوشته دستگاه گوارش شما نقش مهمي در توليد و ترشح هورمون سروتونين در بدن‌تان بازي مي‌كند. سروتونين كه ضد افسردگي و شادي‌آور است، ارتباط مستقيمي با عود كردن سردردهاي ميگرني دارد. اگر اين هورمون تاثيرگذار در بدن شما به اندازه كافي ترشح نشود، سردردهاي‌تان تشديد مي‌شود و با وجود بي‌اطلاعي اغلب ميگرني‌ها از اين موضوع، مشكلات گوارشي مجال زيادي براي ترشح اين هورمون باقي نمي‌گذارند.

به گفته محققان 60 درصد ميگرني‌ها نسبت به لبنيات آلرژي دارند و 50 درصدشان هم به غلات و حبوبات آلرژي نشان مي‌دهند. گذشته از اين 35 درصد افرادي كه از ميگرن رنج مي‌برند به تخم‌مرغ آلرژي دارند. محققان مي‌گويند باكتري‌هاي موجود در روده ‌گيرنده‌هاي مرتبط با سروتونين را تحريك و سردرد ميگرني‌ها را تشديد مي‌كنند. به همين دليل محققان توصيه مي‌كنند اول وضعيت دستگاه گوارش‌شان را  درمان كنند و با كمك محصولات پروبيوتيك براي سالم‌تر كردن اين بخش از بدن‌شان تلاش كنند تا سردرد كمتر سراغ‌شان بيايد.

لباس‌ها را در خانه خشك نكنيد

چند سالي است كه پژوهشگران تاكيد مي‌كنند در فضاي بسته خانه لباس‌ها را خشك نكنيد و اين بار هم در يك پژوهش تازه اين موضوع را بررسي كرده و بر اين توصيه بار ديگر تاكيد كرده‌اند. به نوشته هلث‌دی نيوز، خشك كردن لباس‌ها در خانه سلامت افراد مبتلا به آسم يا افرادي كه سيستم ايمني ضعيفي دارند را تهديد کرده و فضا را براي پرورش قارچ‌ها در خانه تا 30درصد بيشتر از قبل مهيا مي‌كند. محققان مي‌گويند كساني كه به مشكلات تنفسي مبتلا هستند اين قارچ‌ها را در هواي خانه استنشاق مي‌كنند و هر روز بيمارتر مي‌شوند.

چند سالي است كه پژوهشگران تاكيد مي‌كنند در فضاي بسته خانه لباس‌ها را خشك نكنيد و اين بار هم در يك پژوهش تازه اين موضوع را بررسي كرده و بر اين توصيه بار ديگر تاكيد كرده‌اند.  خشك كردن لباس‌ها در خانه سلامت افراد مبتلا به آسم يا افرادي كه سيستم ايمني ضعيفي دارند را تهديد کرده و فضا را براي پرورش قارچ‌ها در خانه تا 30درصد بيشتر از قبل مهيا مي‌كند. محققان مي‌گويند كساني كه به مشكلات تنفسي مبتلا هستند اين قارچ‌ها را در هواي خانه استنشاق مي‌كنند و هر روز بيمارتر مي‌شوند.

زمستان هم عرق می‌کنید؟ شاید مضطرب باشید؟

محققان می‌گویند یکی از شایع‌ترین دلایل تعریق آن هم  در روزهای زمستانی اضطراب است ، درحقیقت هر عامل استرس‌زایی موجب می‌شود که حتی در روزهای سرد تعریق  بیش از حد را تجربه کنید.

گوشواره مسي بيندازيد!

بازار فروش بدليجات اين روزها حسابي داغ است اما اگر مي‌خواهيد غير از طلا سراغ زيورآلات ديگري برويد، توصيه مي‌كنيم نوع مسي‌اش را انتخاب كنيد. محققان بار ديگر ثابت كرده‌اند وجود مس در بدن براي حفظ سلامت مغز ضروري است. به نوشته ساينس‌ديلي، مغز به مس براي توليد آنزيم‌هاي حياتي كه ارتباطات الكتريكي مغز را كنترل مي‌كنند، نياز دارد. به همين دليل توصيه مي‌شود هم با كمك خوراكي‌هايي مثل قارچ، انواع آجيل، دانه سويا، غذاهاي دريايي، حبوبات، ميوه خشك و پنير و هم با كمك دستبندها و زيورآلات مسي به افزايش مس بدن كمك كنيد.

غيبت كنيد، شکاک می‌شوید

اگر عذاب وجدان را از خودتان دور كنيد، بعيد است كه غيبت كردن براي‌تان لذتي نداشته باشد. اين را محققاني مي‌گويند كه روي اين رفتار وسوسه‌کننده و البته رايج تحقيق كرده‌اند. منز هلث نوشته است اغلب آدم‌ها غيبت كردن را دوست دارند، چراكه وقتي در مورد اشتباهات و ناتواني‌هاي يكي از دوستان‌شان با ديگران حرف مي‌زنند يا خبر يكي از اشتباهات دوست‌شان را از ديگري مي‌شنوند، احساس خوشايندي پيدا کرده و تصور مي‌كنند خودشان تواناتر از او هستند.

اينكه فردي احساس كند نقاط ضعف ديگران را ندارد، احساس خوبي را تجربه می‌کند اما محققان روي ديگري از اين سكه را هم كشف كرده‌اند. آنها معتقدند در كنار حس خوشايند توانايي و كار درستي كه غيبت در افراد ايجاد مي‌كند، باعث مي‌شود احساس ترس و نگراني هم سراغ‌شان بيايد. دليل حمله كردن اين ترس از نظر پژوهشگران اين است كه شنيدن نقاط ضعف يك نفر در گروه‌هاي دوستي، شنونده را نسبت به وجهه خودش در گروه نگران مي‌كند.

دير شام بخوريد، خنگ مي‌شويد

محققان مي‌گويند وقتي دير غذا مي‌خوريد ساعت دروني بدن‌تان را به هم مي‌ريزيد و وقتي به‌جاي خوابيدن خودتان را به غذا خوردن در ساعات پاياني شب مشغول مي‌كنيد، كاركرد مغزتان كند شده و حافظه‌تان به‌مرورضعيف و ضعیف‌ترمي‌شود.

سرطان سينه را بکشید

محققان ادعا مي‌كنند كه علاوه بر واكسن سرطان دهانه رحم، واكسن سرطان سينه را هم كشف كرده‌اند اما تا زماني كه اين واكسن همه‌گير شود و شما هم بتوانيد سراغش برويد، مي‌توانيد از يك راه ديگر براي واكسينه شدن در برابر سرطان سينه كمك بگيريد. به نوشته مديكال‌نيوزتودي، محققان ادعا مي‌كنند دو روز كم‌كالري غذا خوردن در هفته، مي‌تواند در برابر ابتلا به اين بيماري كه هر روز در حال گسترش است بدن‌تان را ايمن كند.

آنها مي‌گويند در اين سيستم غذايي مي‌توانيد پنج روز در هفته بدون هيچ محدوديتي غذا بخوريد و اثر منفي اين نامحدود غذا خوردن را با دو روز كم‌كالري غذا خوردن از بين ببريد. محققان مي‌گويند براي رعايت اين رژيم بايد دو روز در هفته بين 600 تا 1000 كالري بگيريد و زياد سراغ كربوهيدرات‌ها هم نرويد. البته فراموش نكنيد اين دو روز كم‌كالري در هفته بايد پشت سر هم باشد تا تاثيرش را روي بدن شما بگذارد و به كاهش وزن‌تان هم منجر شود.

اكسير جواني كشف شد

سال‌هاست كه پژوهشگران براي پيدا كردن اكسير حيات و جواني تلاش مي‌كنند و در آخرين بررسي‌هاي‌شان روغن نارگيل را به عنوان راز جوان ماندن مغز معرفي كرده‌اند. به گفته آنها روغن نارگيل اجازه نمي‌دهد آلزايمر، پاركينسون و ديگر بيماري‌هاي مرتبط با كهولت سن سراغ‌تان بيايد. ديلي‌ميل نوشته است با كمك روغن نارگيل حتي سنگيني گوش و كاهش وزن هم سراغ‌تان نمي‌آيد و سلول‌هاي دي ان‌اي آسيب‌ديده‌تان هم ترميم مي‌شود.

ماست بخوريد ديابت نمي‌گيريد

ديابت نوع دو هر روز بيشتر در كشورمان قرباني مي‌گيرد. محققان مي‌گويند با رعايت رژيم مناسب غذايي تا اندازه زيادي مي‌توانيد در برابر اين بيماري بدن‌تان را مقاوم كنيد. به نوشته هلث‌دي‌نيوز، ماست يكي از خوراكي‌هايي است كه مي‌تواند مثل واكسن ابتلا به ديابت عمل كند. اين درحالي است كه ديگر فرآورده‌هاي لبني، تاثيري در كاهش ابتلا به ديابت نوع دو ندارند. به گفته محققان باكتري‌هاي پروبيوتيكي كه در ماست وجود دارند، مثل يك سپر در برابر ابتلا به ديابت عمل مي‌كنند.

گذشته از اين، اين باكتري‌ها نمي‌گذارند به عفونت‌هاي مختلف مبتلا شويد و دستگاه گوارش‌تان را هم سالم نگه مي‌دارند. بر اساس آمارها 347 ميليون نفر در جهان با بيماري ديابت نوع دو دست و پنجه نرم مي‌كنند و پيش‌بيني‌ها حاكي از اين است كه اين بيماري هفتمين عامل مرگ و مير در سراسر دنيا در سال 2030 خواهد بود. بر اساس آمارها 4/5 ميليون نفر در ايران به ديابت مبتلا هستند و مسئولان معتقدند اين رقم از سال 2005 تا 2011، 35 درصد افزايش پيدا خواهد كرد.

چرا مردها دوباره ازدواج مي‌كنند؟

آمار طلاق هر روز بالاتر مي‌رود و بررسي‌هاي پژهشگران حاكي از آن است كه مردهاي مطلقه بيشتر از زن‌هايي كه از همسر اول‌شان جدا مي‌شوند، دوباره ازدواج مي‌كنند. به نوشته منز هلث درحالي كه 65درصد مردهاي مطلقه دوباره ازدواج مي‌كنند، تنها 43 درصد زن‌هايي كه طلاق گرفته‌اند به خواستگارهاي بعدي‌شان بله مي‌گويند. انگار صدمه و دردي كه زنان در رابطه قبلي تجربه كرده‌اند، به آنها شجاعت وارد شدن به يك رابطه تازه را نمي‌دهد و ميل به آزاد بودن و تنهايي را در آنها تقويت مي‌كند.

استرس داريد؟ صاف بنشينيد

شايد خودتان بي‌آنكه بدانيد در روزهاي پراسترس زندگي‌تان از اين فرمول كليشه‌اي پيروي كنيد؛ «ايستادن!». اما محققان در بررسي‌هاي جديدشان ثابت كردند كه بلند شدن از روي صندلي در شرايط استرس‌زا نمي‌تواند كمك چنداني به آرام‌تر شدن شما كمك كند و شما بايد درست نشستن را جايگزين اين عادت رايج كنيد. به نوشته منز هلث محققان مي‌گويند بين فعاليت مغز و بدن ارتباط بسيار نزديكي وجود دارد و كساني كه درست مي‌نشينند، فعاليت سيستم عصبي‌شان را تنظيم مي‌كنند. از نظر پژوهشگران كساني كه شانه‌هاي‌شان را در زمان نشستن صاف نگه مي‌دارند و درست به صندلي تكيه مي‌كنند اعتماد به نفس بالاتري دارند، خلق‌شان به سامان‌تر است و كمتر دچار ترس مي‌شوند.

شوهرتان خوب نباشد، قلب‌تان مي‌ايستد

بالا رفتن آمار طلاق در سال‌هاي اخير نمي‌تواند با افزايش تعداد بيماران قلبي بي‌ارتباط باشد. اين را پژوهشگراني مي‌گويند كه روي تاثير ازدواج موفق بر سلامت قلب پژوهش كرده‌اند. به نوشته منز هلث پژوهشگران معتقدند ازدواج ناموفق خطر ابتلا به مشكلات قلبي يا ايست قلب را بيشتر مي‌كند. به عقيده پژوهشگران ازدواج ناموفق زوجين مي‌تواند يك زندگي پراسترس را براي افراد به ارمغان بياورد، تنش‌هاي محل كار و اجتماع را براي‌شان پررنگ‌تر و بيشتر كند و آنها را به سمت عادات ناسالمي مثل استعمال دخانيات سوق دهد و با تمام اين پيامدها، احتمال بيمار شدن قلب اين افراد را بيشتر كند.

دود قليان سرطان خون مي‌آورد

بي‌دليل نيست كه دولت و مجلس هر چند وقت يك‌بار انرژي زيادي براي ممنوع كردن استفاده از قليان خرج مي‌كنند. محققان مي‌گويند اين تفريح مضر مي‌تواند خطر ابتلا به سرطان خون را چندبرابر كند. به نوشته رويترز دود قليان جذب بنزن در بدن را بهتر و سريع‌تر مي‌كند و به همين دليل احتمال ابتلا به اين سرطان را بالا مي‌برد. محققان مي‌گويند مصرف هر نوع قلياني مي‌تواند چنين خطري را همراه داشته باشد اما اين خطر سلامت افرادي كه سراغ قليان‌هاي طعم‌دار مي‌روند را بيشتر تهديد مي‌كند.

بي‌دليل نيست كه دولت و مجلس هر چند وقت يك‌بار انرژي زيادي براي ممنوع كردن استفاده از قليان خرج مي‌كنند. محققان مي‌گويند اين تفريح مضر مي‌تواند خطر ابتلا به سرطان خون را چندبرابر كند. به نوشته رويترز دود قليان جذب بنزن در بدن را بهتر و سريع‌تر مي‌كند و به همين دليل احتمال ابتلا به اين سرطان را بالا مي‌برد. محققان مي‌گويند مصرف هر نوع قلياني مي‌تواند چنين خطري را همراه داشته باشد اما اين خطر سلامت افرادي كه سراغ قليان‌هاي طعم‌دار مي‌روند را بيشتر تهديد مي‌كند.