PCT1962

افراد سالمند لطفا پیاده روی را از یاد نبرید، چون احتمال افتادن و زمین خوردنتان با پیاده روی و تمرکز بر راه رفتن کمتر خواهد بود

نتایج تحقیقات انجام شده درباره‌ی تاثیرات پیاده‌روی که در محله “سن و پیری” منتشر شده است نشان می‌دهد برنامه پیاده‌روی شخصی که برای افراد سالمند و بدون فعالیت طراحی شده است میزان توانایی حرکتی آن‌ها را افزایش می‌دهد اما در کاهش احتمال افتادن آن‌ها نقش ندارد.

آسیب دیدگی‌هایی که بر اثر افتادن ایجاد می‌شوند، دلیل مرگ و بستری شدن افراد سالمند 65 سال به بالا هستند. افتادن افراد سالمند کیفیت زندگی آن‌ها را کاهش می‌دهد و باعث کمتر شدن اعتماد به نفس آن‌ها می‌شود.

ورزش یکی از راه‌های کاهش خطر افتادن شناخته شده. با این حال وجود تاثیر پیاده‌روی که یکی از ورزش‌های متداول در میان افراد سالمند است کاملا بر روی افتادن مشخص نیست.

در این تحقیقات تاثیر 48 ساعت پیاده‌روی در افراد سالمند مورد بررسی قرار گرفت. در این مطالعات 386 فرد غیر فعال که بالای 65 سال سن داشتند مورد بررسی قرار گرفتند، این افراد اهل سیدنی استرالیا بودند. اطلاعاتی درباره سلامتی نیز به این افراد داده شد. میزان افتادن آن‌ها در این 48 هفته اندازه‌گیری شد.

بررسی‌ها نشان داد که تفاوت زیادی بین افتادن در گروهی که برنامه پیاده‌روی انجام دادند و با گروه افرادی که برنامه ورزشی نداشتند نبود. با این حال آزمایش‌ها نشان داد که میزان توانایی حرکتی این افراد افزایش یافته است.

شواهد نشان می‌دهد که سن نیز بر تاثیرات پیاده‌روی تاثیرگذار است. افرادی که بالای 75 سال سن دارند بیشتر در معرض خطر افتادن هستند.

مدیر این تحقیقات می‌گوید نتایج نشان می‌دهد که پیاده‌روی تاثیری بر افتادن ندارد. پیاده‌روی ورزشی مفید برای افزایش فعالیت فیزیکی افراد سالمند و افزایش کیفیت زندگی آن‌هاست اما این ورزش تاثیر دلخواه بر روی افتادن و افزایش تعادل در این افراد را ندارد.