shutterstock_212864626-337x224

از جمله فواید حرف زدن با بچه زود به حرف آمدن وی و همچنین اجتماعی شدن و افزایش توانایی های کلامی وی است .پس بانوزادتان حتیدر سن کم حرف بزنید تا با صدایتان آشنا شود.

به گفته دکتر «آتنا وولومانوس» از دانشگاه نیویورک، گوش‌دادن به صحبت‌ها، کسب توانایی‌های بنیادین روانشناختی اجتماعی و شناختی نوزدان را ارتقا می‌بخشد و این توانایی‌ها اساس یادگیری‌های بعدی آن‌ها در زندگی را تشکیل می‌دهند.

محققان بر این باورند نوزدانی که در معرض مکالمه‌های انسانی بیشتر قرار می‌گیرند، نسبت به هم سن‌و‌سال‌هایشان در گوش‌دادن به صداهای جالب بهتر عمل می‌کنند. این موضوع به آن‌ها امکان انتخاب افراد برای برقراری ارتباط و همچنین دریافت اطلاعات درباره محیط اطرافشان را آسان‌تر می‌کند.

به گفته پروفسور «ساندرا واکسمان» از دانشگاه نورث‌وسترن، زمانی که نوزدان به زبان گوش می‌دهند، توجهشان به اشیا و رخدادهای دنیای اطراف افزایش می‌یابد و این امر یادگیری سریع آن‌ها را ارتقا می‌بخشد.

بنا بر اعلام این محققان، نوزادان دو یا سه ماهه نه تنها عاشق گوش‌دادن به کلام هستند، بلکه روابط اجتماعی و شناختی بنیادین بهتری را در گوش‌دادن به صحبت‌ها (بیش از هر بافت دیگری) یاد می‌گیرند.

جزئیات این تحقیق در نشریه Trends in Cognitive Sciences قابل‌مشاهده است.