IMG12062031

در این بخش بیماری هپاتیت را بطور جامع توضیح می دهیم . کلا این بیماری چگونه است و به چه صورتی خودرا بروز می دهد . علائم اصلی آن کدام است

هپاتيت يعني التهاب كبد و در ميان عوام مردم به يرقان و زردي مشهور است . مهمترين عوامل ايجادكننده آن ويروسها هستند. ويروسها موجودات بسيار ريزي هستند كه از فرد آلوده به فرد سالم منتقل مي شوند و براي رشد و تكثير خود به يك موجود زنده نياز دارند. تاكنون 6 نوع ويروس هپاتيت شناخته شده است كه شايعترين آنها ويروسهاي هپاتيت آ (A) ، ب (B) و سي (C) هستند.

 

هپاتيت بيماري شايع است که به علت التهاب کبد ايجاد مي شود. که افراد از دو طريق مصرف آب وغذا و خون و فرآوردهاي خوني به هپاتيت مبتلا مي‌شوند و ابتلاء به هپاتيت از طريق آب وغذاي که هپاتيت A نام دارد از نشانه پايين بودن سطح بهداشتي در بين افراد است.عوامل ديگري مثل داروها، بيماريهاي توارثي و خود ايمني و مصرف مشروبات الكلي نيز مي توانند سبب هپاتيت شوند.

 

زردي چشم و بدن از مهمترين علايم ابتلاء افراد به هپاتيت A است که کودکان به دليل قرار گرفتن در محيط‌هاي آلوده بيشتر در معرض ابتلاء به هپاتيت A قرار دارند که اين نوع از هپاتيت قابل درمان است و در صورت درمان قطعي هيچ عارضه‌اي در بدن فرد بيمار ايجاد نمي کند. چه درماني براي معالجه بيماري بكار مي‏رود؟

پزشك ممكن است براي شما اينترفرون الفا تجويز كند كه داروي ايمن و مؤثري براي درمان هپاتيت مزمن B و C در بيماران با بيماري كبدي جبران شده مي‏ اشد. شروع درمان با اينترفرون‏الفا مي‏ تواند باعث تأخير در پيشرفت بيماري شود.

 

نمي‏ توان پيشگويي كرد كه چه وقت بيماري پيشرفت خواهد كرد. هر چقدر شما سريعتر درمان را شروع كنيد شانس بيشتري براي جلوگيري از عوارض جدي بيماري داريد. به منظور بهره‏مندي كامل از درمان با اينترفرون‏الفا شما بايد دستورات پزشكتان را پيگيري كنيد و درمان را به همان مدتي كه او برايتان تحويز كرده است ادامه دهيد.