A crying elderly woman covering her face

دل سالمندان را نشکنید و با حرفهایتان آنان را آزرده خاطر نسازید چون با این کار ممکن است باعث ایست قلبی آنان و  پایان دادن به زندگی این افراد شوید!

آدم‌های پیر ممکن است به خاطر شکسته شدن دلشان، جان خود را از دست بدهند.
محققان دانشگاه بیرمنگام انگلیس دریافتند، غصه و اندوه باعث می‌شود، تعادل هورمون استرس در بدن افراد سالمند به هم بخورد که این هم می‌تواند تعداد سلول‌های سیستم ایمنی بدن آن‌ها را کم کند.

در این تحقیق، 100 نفر شرکت داشتند که نیمی از آن‌ها بالای 65 سال و نیم دیگر، بین 18 تا 45 سال سن داشتند. دانشمندان متوجه شدند، سیستم ایمنی بدن در داوطلبان جوانی که در این مطالعه شرکت کرده بودند، واکنش قوی‌تری به دل‌شکستگی دارد. دکتر آنا فیلیپس، یکی از پژوهشگران دانشگاه بیرمنگام، دراین‌باره به «تلگراف» گفت: «به نظر من، این دلیلی است برای اینکه چرا زن‌ها و شوهرها بعد از مرگ همسرشان، زود می‌میرند…»

دانشمندان معتقدند، خوردن مکمل‌های هورمونی در دوره‌هایی که استرس زیادی به فرد سالمند وارد می‌شود، می‌تواند اثر مخرب روی سیستم ایمنی بدن را کاهش دهد: «… ما می‌دانیم که هورمون استرس روی سیستم ایمنی بدن هم اثر می‌گذارد، اما نقش آن را در بدن، کاملاً درک نمی‌کنیم. امیدواریم این تحقیق، گامی به‌سوی درک آن باشد…»