buble-gum0

برای زمانی که احساس می‌کنید دهان‌تان بسیار خشک شده است این راهکارها مفید هستند .بر طبق پژوهشهای منتشر شده  انجمن  دندانپزشکی عمومی، 90 درصد خشکی دهان به علت مصرف داروهاست. پس اگر از قرص مسکن ادویل یا ایبوپروفن زیاد استفاده میکنید علتش دقیقا همین است . اگر از قرصهای متفاوت دیگری هم استفاده می کنید و دهانتان بی آب  و خشک است حتما بروشور دارو را بخوانید تا ببینید عارضه اس خشکی دهان هست یا نه نفس کشیدن از راه دهان و خروپف کردن هم می‌تواند باعث خشکی دهان شود. با اینکه این مورد کمتر شایع است،‌ اما می‌تواند آن را دلیل دیگری به حساب آورد. این یک اختلال خودایمنی است که باعث کاهش تولید بزاق دهان می‌شود.

فارغ از اینکه دلیل خشکی دهانتان چیست، دکتر اسکات پراوینس، دندانپزشک عمومی و زیبایی توضیح می‌دهد که چطور می‌توان هرچه سریع‌تر به یک وضعیت نرمال دست پیدا کرد.

drink
آب‌رسانی کنید
وقتی به اندازه آب می‌نوشید به بدنتان ابزاری می‌دهید که برای حل این مشکل به آن نیاز دارد. مطمئن شوید که به جای آب از نوشیدنی های دیگری که الکل یا کافئین دارند استفاده نمی‌کنید. چون همانطور که احتمالا می دانید اینها به جای تولید آب آن را جذب می‌کنند.
یک دستگاه رطوبت‌ساز بخرید
این وسیله بسیار حیاتی است. مخصوصا در طول زمستان شما به کمی رطوبت در هوا نیاز دارید. اگر یک رطوبت‌ساز برای اتاق خوابتان بخرید دهان و پوستتان از شما ممنون خواهند شد.
دهانتان را مرطوب کنید
اسپری‌ها و یا شوینده‌های دهان می‌توانند برای مبارزه با خشکی دهان به شما کمک کنند.
آدامس باد کنید
یک تکه کوچک آدامس بدون قند یا آبنبات می‌تواند به تولید بزاق دهان کمک کند.

منبع : www.alodoctor.ir