article-2013944-020C9AA7000004B0-492_468x387

سعی کنید با عواطف و احساسات خود کنار بیایید و اگر احساسات منفی و آزاردهنده ای دارید مدیریت و کنترل کنید!خود را دریابید تا به ارامش بیشتری برسید.

اعظم نوری  با بیان این مطلب اظهارکرد: هنگامی‌ که انسان با احساسات نامطلوب و ناراحت‌کننده خود قطع ارتباط کند، به طور خودکار آن‎ها را در آینده «بد» می‌داند و این باعث ناتوانی در آموختن از آن‎ها و در نتیجه فراهم نشدن زمینه رشد و سلامتی وی می‌شود. در نتیجه به‌ جای سرکوب موقت احساسات منفی، می‎توان برای توجهی که شایسته آن است تلاش کرد، البته نه آن ‌گونه که باعث درگیری بیش ‌از اندازه با این احساسات شود.

این کارشناس ادامه‌داد: این حس که ما باید با احساسات منفی خود مبارزه کنیم نه‌ تنها خسته‌کننده، بلکه به ‌طور کلی یک نوع هرز دادن انرژی است. در واقع آنچه ما احساس می‎کنیم نتیجه انتخاب خود ما است، هیچ‌کس نمی‎تواند ما را مجبور به رفتار کردن به یک روش خاص نماید و به‌ عنوان ‌مثال اگر شخصی بخواهد نیم ساعت خشمگین باشد این حق او است.

وی همچنین افزود: احساسات منفی خود را به‌ عنوان عامل آزارگر مشاهده نکنید. آن‎ها را به ‌عنوان یک مشکل که به ‌منظور حرکت رو به ‌جلو و ایجاد نرمی و انعطاف‌پذیری نیاز به رسیدگی دارند، ببینید. نوشتن اتفاقات و احساسات در واقع می‎تواند به توجیه و ایجاد یک طرح و در صورت نیاز برای اقدام آن کمک کند. این امر موجب می‌شود زمانی که همه‌ چیز برای‌تان سیاه‌ و سفید به نظر برسد‌ که با نگاهی کاملاً متفاوت به آن‎ها بنگرید.