167867-425x283-stressed-out-at-work

عوامل استرس زای شغلی در بین افراد شاغل در انگلیس بسیار بالاست و باعث ایجاد اضطراب و استرس شغلی در میان مردم این کشور شده است!

شرایط کاری در انگلیس به گونه‌ای است که مهمترین عامل در بروز استرس شناخته شده و 53 درصد از کارمندان انگلیسی اعلام کرده‌اند که شغلشان مهمترین عامل در ایجاد استرس آنها است. کارشناسان پنج عامل استرس زا در محیط‌های شغلی در این کشور را به ترتیب زیر اعلام کرده‌اند:

1. تعامل با مشتری‌ (51 درصد)

2. رئیس سختگیر و پرتوقع (35.8 درصد)

3. ارتباط با همکاران (33.8 درصد)

4. ساعات کاری طولانی (32.5 درصد)

5. مدیریت کارها (29.7 درصد)

با وجود آنکه بیش از 59 درصد انگلیسی‌ها استرس را به نوعی بیماری می‌دانند نتایج تحقیقات نشان می‌دهد اکثریت این افراد از اینکه علت از دست دادن شغل خود را استرس عنوان کنند، خجالت می‌کشند.

به گزارش ایسنا به نقل از مجله آنلاین OnRec، از میان افرادی که در این مطالعه بررسی شده‌اند، ‌از هر پنج نفر بیش از یک مورد (22 درصد) اعلام کرده‌اند که برای درمان استرس خود به کسی مراجعه نکرده‌اند و 77 درصد معتقد بودند که استرس اختلالی نیست که تنها با گفتاردرمانی حل شود.

مساله استرس در انگلیس زندگی بسیاری را با مشکل مواجه کرده که یکی از اصلی ترین این مشکلات، در حوزه شغلی است. استرس‌های شغلی عاملی است که موجب نارضایتی فرد در محل کار می‌شود و کارشناسان نخستین راهکار را استراحت و خواب در ساعت‌های غیرکاری می‌دانند.