knee

زانو یک منطقه ای است که پوستش زودتر از قسمتهای دیگر بدن خشک می شود. تیره، خشک،  پوسته پوسته  شدن  از مشکلات شایعی است که می تواند برای پوست زانو رخ دهد. در این بخش مراقبتهایی از زانو را توصیه می کنیم که می توانید در یک شب آن را درمان کنیم

  • قبل از خواب دوش بگیرین. بعد از شستن بدنتون یه اسکراب لایه بردار به سر زانوهاتون بمالین و به صورت دایره وار ماساژبدین. به مدت یک دقیقه ماساژ بدین تا قسمتی که تجمع پوست مرده هست، پوسته ریزی کنه. بعد با آب گرم بشورین.
  • آهسته به سر زانوهاتون با دست ضربه بزنین تا خشک بشه و بعد روغن دونه کنجد بمالین، و اون رو به طور کامل مالش بدین. پنج قطره و یا کمی بیشتر هم جواب می ده، اما اگه زانوی شما بسیار خشکه، میتونین چند قطره بیشتر هم اضافه کنین. اون رو ماساژ بدین و اجازه بدین به مدت ۱۰ دقیقه خشک بشه.
  • لوسیون نرم کننده به سر زانوهاتن بمالین. شلوارک بپوشین که روی زانوهاتون پوششی نباشه و در طول شب درمان بشه.
  • دو عدد جوراب بلند بردارین و قسمت پایین اون رو قیچی کنین. قبل از رفتن به تختخواب، لایه ای ضخیم از لوسیون رو به سر زانوهاتون بمالین، اما ماساژ ندین. مطمئن بشین که سر زانوها با لوسیون، به طور کامل و خوب پوشونده بشن.
  • جوراب بریده شده‌تون رو روی پاهاتون و بالای زانوهاتون بکشین. این کار باعث می شه که لوسیون به رختخواب و رو تختی شما مالیده نشه و در طول شب که خواب هستین به میزان حداکثر جذب زانوهاتون بشه. صبح که بیدار میشین جوراب رو دربیارین، زانوهاتون رو بشورین، و با کمی لوسیون ماساژ بدین تا نرم تر بشن.