17lp5ctc5lfgijpg

توصیه می کنیم حتی المکان از استرس و افسردگی دور بمانید تا دچار مشکلات بینایی نشوید چون اضطراب و تنش های روحی و روانی بر سیستم بینایی تاثیر مستقیم می گذارند.

آرمان فکری در عین حال گفت: اتفاقات و شوک‎های ناگهانی در زندگی نمی‎تواند عاملی بر ضعف یا نابینایی چشم باشد و این موضوع مبنای علمی ندارد، البته ممکن است تاثیرات زودگذری بر روی چشم داشته باشد ولی مادام‎العمر نیستند و باعث نابینایی نمی‌شود.

وی با اشاره به اهمیت توجه به بیماری‎های مغز و اعصاب، افزود: بیماری‎های مغز و اعصاب روی چشم اثرگذار است. همچنین استرس‌ها، افسردگی، سکته مغزی، بیماری M.S و تومورها در بیماری‎های چشمی تاثیر دارند و به همین جهت باید نسبت به رفع بیماری‎های زمینه‎ای اقدام کرد.

فکری تصریح کرد: برخی از بیماری‎ها وقتی رخ می‎دهد قابل‌پیشگیری نیستند، از این حیث باید ریسک فاکتورها کنترل شود و شیوه زندگی تغییر کند. همچنین توجه به تغذیه و ورزش و تحرک از ملزومات مهم برای جلوگیری از بیماری‎های اولیه است.

این متخصص یادآور شد: مردم برای داشتن زندگی سالم باید از پیشامدهای استرس‎زا و خود بیمار پنداری دوری کنند و زندگی خود را با آرامش توام کنند؛ چراکه آرامش در زندگی سبب می‌شود فرد در طول شبانه‌روز خواب بهتری داشته باشد و چشم کار آیی مناسب‎تری از خود نشان دهد.