Gerard_Piqué

جرارد پیکه، بازیکن اسپانیایی تیم بارسلوناست. او بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۸ در منچستر یونایتد بازی کرد. تیم او دو سال پیاپی قهرمان جام یوفا شد. او از سال ۲۰۰۹ برای تیم ملی اسپانیا بازی کرد. نقش مهمی در قهرمانی تیم اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۰ داشت. 
انرژی و استحکام جرارد، او را به وزنه‌ی موثری در تیم بارسلونا تبدیل کرد. او به خاطر اندام ورزیده‌اش، یک چهره‌ی رویایی برای علاقه‌مندان به تناسب اندام است.
اما رژیم غذایی او چیست؟ در اینجا می‌توانید درباره‌ی برنامه‌ی غذایی و رژیم روزانه‌اش نکاتی را بخوانید. جرارد یک بازیکن حرفه‌ای است بنابراین متخصصان مشهور تناسب اندام و تغذیه از نزدیک بر برنامه‌های او نظارت می‌کنند. فیزیک جرارد  پیکه در طول سال‌ها تغییر کرده و این تغییر معجزه نیست، فقط نتیجه کار دشوار است.

رازهای برنامه‌ی غذایی و تمرینی ژرارد پیکه
راز موفقیت جرارد پیکه در زمین مسابقه، نتیجه‌ی تمریناتی است که قدرتش را به حداکثر می‌رساند.
او سه تا چهار بار در روز تمرین می‌کند و این پایین‌بودن میزان چربی در بدنش را تنظیم می‌کند. جرارد تمریناتش را با گرم‌کردن شروع می‌کند و ۲۰ تا ۲۵ بار دور زمین می‌چرخد. او بعد ۲۵ کیلومتر را در یک فاصله‌ی معین آهسته و سریع می‌دود.  این کار باعث می‌شود به افت و خیزهای ناگهانی که در زمین اتفاق می‌افتد، عادت کند.

پیکه چطور آسیب‌دیدگی‌اش را کوتاه می‌کند؟
جرارد پیکه تمرینات پرفشار و سرعتی را در دوره‌های کوتاه انجام می‌دهد. این به قدرت‌اش در زمین بازی کمک می‌کند. او برای عبور از آسیب‌دیدگی در همسترینگ که در بین بازیکنان فوتبال معمول است، تمرینات کشش عضله همسترینگ را منظم انجام می‌دهد و برای این کار به کمک شخص دیگر نیز نیاز دارد. او تمرینات کشش از دو طرف بدن و جهش را انجام می‌دهد تا خود را از آسیب‌دیدگی‌های دیگر در ناحیه ران حفظ کند.

تمرینی که او را از دیگر بازیکنان متمایز می‌کند 
تمرینات تکنیکی بخش مهمی از برنامه تمرینی حرفه‌ای روتین را شکل می‌دهد. به جز تمرینات با توپ، او تمرینات پرش از مانع را در مسیری که مربی‌اش تعیین کرده انجام می‌دهد.
تمرینات تکنیکی فوتبال هم بخشی از تمرین او را برای درک بهتر هم‌تیمی‌هایش در زمین فوتبال تشکیل می‌دهد.

منبع : www.alodoctor.ir