face-rhinoplasty-1350055821090

طبق گفته متخصصان جراحی زیبایی و ترمیمی برای جااندازی بینی تان نیاز به عمل جراحی ندارید و اگر به موقع و همزمان با ایجاد شکستگی به پزشک مربوطه مراجعه کنید در عرض  3هفته بهبود می یابید.

یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی گفت: جا اندازی بینی یک اقدام بسته است که نیاز به جراحی ندارد اما اگر این اقدام به درستی صورت نگرفته باشد و بینی دچار بدشکلی شود فرد باید ۶ ماه پس از درمان جهت انجام جراحی زیبایی و ترمیمی اقدام کند.

دکتر حمیدرضا فتحی دعوا و مشاجره را شایع‌ترین علت شکستگی بینی دانست و گفت: علل‌های دیگری مانند تروما(ضربه)، تصادفات، افتادن از بلندی و … نیز در بروز این شکستگی بینی تاثیرگذار هستند.

وی با بیان اینکه بینی برجسته‌ترین عضو صورت است بنابراین بیشتر از سایر اعضای صورت در معرض شکستگی قرار می‌گیرد افزود: شایع‌ترین علائم شکستگی بینی شامل درد، تورم، کبودی اطراف چشم، خونریزی و کج شدن بینی است.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی در خصوص ارائه اقدامات اولیه به افراد آسیب دیده گفت: به افراد توصیه می‌شود در هنگام مواجهه با فرد مصدوم در ابتدا بینی فرد را فشار دهند تا خونریزی برطرف شود و سپس کمپرس یخ را بر روی بینی بگذارند تا تورم از بین رود و در نهایت اگر فرد دچار افزایش فشار خون شده بود فشار خون را کنترل کنند و سریعا آن را به مراکز درمان انتقال دهند.

فتحی در ادامه تصریح کرد: وقتی مصدوم به مراکز درمان منتقل می‌شود به علت تورم شدید بینی در 4 الی 5 روز اول هیچ اقدامی را برای وی نمی‌توان انجام داد به همین دلیل به بیمار توصیه می‌شود در این مدت استراحت کند تا تورم برطرف شود. سپس به بیمار توصیه می‌شود در روز پنجم و یا هفتم بعد از برطرف شدن تورم جهت جا اندازی بینی شکسته مجدد به پزشک مراجعه کند.

وی با بیان اینکه جااندازی بینی یک اقدام بسته است که نیاز به جراحی ندارد عنوان کرد: اما اگر این اقدام به درستی صورت نگرفته باشد و بینی دچار بدشکلی شود فرد باید 6 ماه پس از درمان جهت انجام جراحی زیبایی و ترمیمی اقدام کند.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی در پایان خاطرنشان کرد: درمان و بهبود شکستگی بینی به مدت 3 هفته به طول می‌انجامد ولی افراد باید توجه داشته باشند اگر برای جااندازی بینی شکسته به پزشک مراجعه نکنند بینی به صورت کج و غیرطبیعی جوش می‌خورد که این مساله علاوه بر ایجاد بدشکلی‌هایی در ظاهر افراد منجر به بروز اختلالات تنفسی نیز می‌شود.