images.jpg57575

سعی کنید نگذارید ماندگاری  بیماری سینوزیت و التهاب مزمن در سیستم بویایی شما طولانی شود و مشکلات عدیده ای برایتان بوجود بیاورد سعی کنید به فکر درمان و رفع این بیماری باشید.

آلرژی در تهران به دلیل آلودگی هوا بسیار شایع است و باعث سینوزیت مزمن می شود.
علیرضا جعفری متخصص گوش، حلق، بین و جراح سر و گردن عضو هیات مدیره انجمن گوش، حلق، بینی و سر و گردن ایران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: هر گونه التهاب یا تجمع چرکی داخل سینوس‌ها را سینوزیت می‌گویند و به سه نوع سینوزیت حاد، تحت حاد و مزمن تقسیم می شود.
وی ادامه داد: مهمترین علت سینوزیت بسته شدن مجرا‌های سینوسی به داخل بینی است و اصول درمان آن باز کردن راه بینی و به دنبال آن باز شدن مجراهای سینوسی است.
جفعری بیان کرد: انحراف تیغه میانی بینی و آلرژی علل سینوزیت مزمن محسوب می شوند که آلرژی در تهران به دلیل آلودگی هوا و گرد و خاک بسیار شایع است. درمان سینوزیت مزمن جراحی و درمان طبی است.
این متخصص گوش، حلق و بینی اظهار داشت: گرفتگی بینی، درد در ناحیه صورت، احساس سوزش داخل بینی، ترشحات چرکی و تب خفیف از علائم این بیماری است.
وی افزود: سردرد، خوردگی استخوان اطراف چشم و آب مغزی از عوارض تأخیر در درمان این بیماری است.
جعفری در پایان گفت: کنترل آلرژی، شستشوی مداوم بینی، آنتی بیوتیک‌ها، باز کردن راه بینی و داروهایی که باعث کاهش التهاب بینی و سینوس‌ها می شود در درمان این بیماری قابل استفاده است.