IMG07544157

خیار چنبر یا خیار زه دارای خواص بسیاری می باشد این خیار خیلی خوشمزه است ما امروز در سایت پزشکی دکتر سلام قصد داریم تا خواص خیار چنبر را برای شما دوستان عزیز توضیح دهیم. همچنین تعدادی عکس از خیار چنبر آماده کرده ایم میتوانید در ادامه مطلب مشاهده کنید

 

450px-Armenian_cucumbers 800px-Armenian_cucumber_cross-section cucumber_armenian_2-500x500 IMG07552250 Picture-038 safarpediair-jeoyrtdfe1p

خیار چنبر که  چمبر و خیارشنگ نیز خوانده می‌شود، کم‌عطرتر، باریک‌تر و درازتر و با انحناتر از خیار سبز است و گاه طول‌اش به حدود یک متر می‌رسد.

ترکیبات خیار چنبر:

خیار چنبر دارای ویتامین های  A-C-B می باشد.

خواص:

طبع آن سرد و تر است. خيار چنبر ضدسرطان است. فشارخون را پايين مي‎برد. ضد صفرا مي‎باشد. تخم خيار چنبر براي امراض كليه و سنگ كليه مفيد است. براي درمان سياتيك از ضماد خيار چنبر در محل درد گذاشته شود. تخم خيار چنبر براي مرض سوزاك مفيد است.

حل کننده اورات و اسید اوریک است و نقرس را درمان می کند.ادار آور است و برای رفع سوزش ادرار بسیار مفید است. خون را تصفیه می کند – ملین است – چین و چروک صورت را از بین می برد. این نوع خیار هم‌چنین دیرهضم‌تر از خیار سبز بوده و باعث نفخ شکمی می شود. مصرف آن در دفع بعضی از انواع سنگ کلیه و مثانه مفید است.