989c72af62b5908a893aad627a31d3f1_XL

برخی تصمیمات در تغییر دادن مسیر زندگی شما بسیار تاثیرگذارند پس سعی کنید آینده خود را حساب شده و مطمئن رقم بزنید.

این مقاله برگردان مقاله ای به قلم Dharmesh Shah مدیر استارت آپ HubSpot است که ابتدا در لینکدین منتشر شده است.

اگر به جدیدترین لیست میلیاردرهای فوربس نگاهی بیندازید خواهید دید که 63 تن از 400 نفر حاضر در این لیست تحصیل در کالج را رها کرده اند. به همین دلیل شاید رها کردن تحصیل و درس و دانشگاه برای شما که ایده ای عالی جهت شروع یک کسب و کار نوپا را دارید، عاقلانه و هوشمندانه به نظر برسد.

زهی خیال باطل! به تحصیل ادامه دهید و مدرک خود را دریافت کنید! دلیلش؟! در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا دلیل آن را برایتان بگوییم!

همه ما در ذهن خود انسان هایی استثنایی و ویژه هستیم. البته نه از آنهایی که به 10 هزار ساعت تمرین نیاز دارند تا در کاری حرفه ای شوند بلکه از آن دسته انسان هایی که در نهایت کارآیی و تخصص قرار دارند اما متاسفانه چنین دیدگاهی می تواند ما را به سمتی هدایت کند که در زندگی خود تصمیماتی بگیریم که فقط برای افراد خاص و استثنایی کارآمد باشند؛ مثلا ترک کردن درس و دانشگاه برای راه اندازی کسب و کار دلخواه خود!

چرا نباید تحصیلات خود را برای شروع کسب و کار رها کنید؟![/B]

خب به هر حال بیل گیتس موسس مایکروسافت هم تحصیل در هاروارد را نیمه کاره رها کرد و همه می دانیم که در نهایت چه شخصیتی شد. مارک زاکربرگ هم به همین منوال و در رابطه با او مشکل بتوان گفت که ترک تحصیلش تصمیم اشتباهی بوده است! و یا می توان به مایکل دل موسس شرکت دل یا جان کوم سازنده اپلیکیشن واتس آپ اشاره کرد اما آیا شما هم می توانید بیل گیتس باشید یا هر کسی که دانشگاه و تحصیلات عالیه را رها کند می تواند به یک بیل گیتس تبدیل شود؟

زمان یار و طرفدار واقعی شماست![/B]

زمانی که در دوره نوجوانی و حول و حوش بیست سالگی قرار دارید، مدت دو یا سه سال به اندازه یک عمر به نظر می رسد. حریص هستید و مشتاق و عجول و از فکر اینکه باید برای به انجام رساندن کاری صبر پیشه کنید از عصبانیت دیوانه می شوید! شعله خواهشی از درون شما را می سوزاند تا وادارتان کند که همه چیز را رها کنید و آن کار را در همین لحظه شروع کنید اما بدانید که در برابر طرح کلی زندگی تان، این دو سال چندان به چشم نمی آیند. شما سی یا چهل سال فرصت دارید تا شرکت خود، کسب و کار خود و زندگی خودتان را شکل دهید.

بخواهید یا نخواهید ایده شما عملی می شود! پس صبر کنید![/B]

مهم نیست که شما در کاری اولین نفر باشید، حتما می دانید که بیل گیتس اولین نفری نبود که یک سیستم عامل طراحی کرد. زاکربرگ هم اولین نفری نبود که شبکه اجتماعی ایجاد کرد و باز هم آقای دل اولین کسی نبود که یک کامپیوتر ساخت. موفقیت با یک ایده خوب آغاز می شود اما تداومش به نحوه عملکرد و اقدامات افراد بستگی دارد. شما می توانید نفر دوم، سوم یا حتی پنجاهم باشید که وارد زمینه یک کسب و کار می شود و باز هم به موفقیت برسید. به علاوه تاکنون هیچ کس محصول ارزشمندی را به تنهایی و تنها با اتکا بر خود تولید نکرده است.

می توانید لینک های خوبی با افراد مرتبط ایجاد کنید![/B]

اگر قصد دارید تا کارآفرین شوید، ماندن در محیط درس یکی از بهترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. یک محیط امن و بی نیاز به ریسک آنچنانی که می توانید همکاران و شرکای کاری آینده خود را ملاقات کنید. موسسان و همکارانی که در زمان مدرسه و دانشگاه یکدیگر را پیدا کرده اند تاکنون کسب و کارهای فوق العاده ای را به انجام رسانده اند. مثلا استارت آپ Hubsport هر چند هنوز با مرحله فوق العاده بودن فاصله دارد اما سازندگان آن در زمان مدرسه با هم آشنا شده اند.

می توانید در امنیت کامل به جستجوی خواست و میل واقعی خود بپردازید[/B]

هر کارآفرین موفقی یک حس خواهش و طلب قدرتمند برای تبدیل ایده خود به واقعیت، درون خود دارد؛ البته اگر نخواهیم بگوییم که تمام ذهن و فکر او را تسخیر کرده باشد! آنها می توانند ساعت های متمادی به کار مشغول باشند، بر مشکلاتی که به نظر غیرقابل حل می آیند غلبه کنند و زمانی که همه اطرافیان به چشم دیوانه نگاه شان می کنند، به کار خود ادامه دهند و پیش روند.

چرا؟ چون نه تنها عاشق این هستند که ایده هایشان را عملی کنند بلکه خود انجام دادن کار را هم دوست دارند اما اینکه بگویید آیا شما واقعا کاری را که می خواهید انجام دهید دوست دارید یا نه، ممکن نیست؛ مگر وقتی که در عمل آن را انجام دهید.

دوران مدرسه و دانشگاه بهترین فرصت برای فهمیدن این موضوع است. کدنویسی کنید. یک نمونه ابتدایی از ایده خود بسازید. یک محصول تست شده را به فروش برسانید و یا خدمات فریلنس ارائه دهید تا دریابید که واقعا چه کاری را دوست دارید تا به عنوان شغل دوم خود انجام دهید. این کار نه تنها شما را با جو و شرایط موجود در بازار آشنا می کند بلکه به شما کمک می کند تا روزی قادر باشید شرکت رویایی خود را ایجاد کنید و این جمله را به یاد بسپارید که آن کس که عاشق کار خود باشد در تمام عمر خود حتی یک روز هم کار نخواهد کرد (عشق خواهید ورزید!)

ثابت می کنید که می توانید کاری که آغاز کرده اید را به اتمام برسانید[/B]

شکست در دنیای کارآفرینی یک واقعیت است و تمام سرمایه گذاران بالقوه، شرکا، کارمندان و دیگر افراد درگیر در این زمینه این نکته را می دانند. خیلی از صاحبان سرمایه هستند که به افرادی که محصول قبلی آنها شکست خورده است فرصتی دوباره بدهند؛ با اینحال تمام کردن دوره درس و دانشگاه ثابت می کند که شما می توانید در طول یک دوره دوام بیاورید. ثابت قدم باشید، در زمان های سختی و بدبیاری به کار خود ادامه دهید و کاری را که شروع کرده اید به انجام برسانید.

علدوه بر این اگر شما ترک تحصیل کنید، ممکن است باقی عمر خود را با این افکار درگیر باشید که شاید اگر مدرک خود را می گرفتید، دیگران احترام بیشتری برایتان قائل می شدند یا زندگیتان مسیر دیگری می پیمود و البته این احتمال هم وجود دارد که اگر به تحصیل ادامه دهید شاید روزی تاسف بخورید که دو سه سال از ارزشمندترین سال های عمر خود را تلف کرده اید اما بدانید که این احتمال بسیار کم رخ می دهد. من با صدها کارآفرین صحبت کرده ام و حدس بزنید چه!؟ هیچ کدام شان نگفته اند: «می دونی، اگه ترک تحصیل کرده بودم، اوضاع خیلی بهتر می شد.»

می توانید عملا چیزهای مفید و کارآمد بیاموزید[/B]

جدی می گویم! این اتفاق می تواند بیفتد، حالا مثلا در مورد تبدیل های سینوس به کسینوس و بسط سری تیلور صحبت نمی کنم! اما خود من راجع به چیزهایی یاد گرفتم که تا پیش از دوران دبیرستان اطلاعاتی راجع به آنها نداشتم و این اطلاعات به شکلی فوق العاده به من کمک کردند تا شرکتم را گسترش دهم و به دیگران هم کمک کنم تا کسب و کارشان را رونق بخشند.

پس نصیحت که نه! پیشنهاد من به شما این است که به تحصیل ادامه دهید، به آموزش ها توجه لازم داشته باشید و تا می توانید دوست پیدا کنید، چون شانس این را دارید که چند نفرشان شرکای شما در تاسیس شرکت رویایی تان باشند.