gray-hair

معمولا این یک روند طبیعی است که با افزایش سن، موهای ما هم خاکستری رنگ می شوند. ولی  روند خاکستری  شدن موها، فقط تحت تأثیر  ژنتیک و بالا رفتن سن نیست بلکه نوع  خوراکیهایی که می خوریم ما و کمبودهای تغذیه ای هم در تسریع بخشیدن به آن ارتباط دارند. پس باید خوراکیهایی بخوریم که ویتامین ها و مواد معدنی لازم برای کاهش روند سفید شدن مو و حفظ جوانی  را به بدن وارد کند. در این بخش، برخی از مواد مقوی  که به ما در حفظ رنگ موها، کمک می کنند، معرفی می کنیم.

توت ها

یکی از دلایل شهرت توت ها، مقدار زیاد ویتامین C موجود در اونهاست. وجود این ویتامین برای سلامتی پوست و مو ضروری است. ویتامین C تولید کلاژن رو در بدن افزایش داده و رادیکال های آزاد مضر رو که در پیری زودرس نقش دارند، خنثی می کند. پس خوردن توت، به کاهش روند پیری و حفظ رنگ موها، کمک می کند.

سبزیجات برگ سبزدار

این دسته از مواد غذایی، حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان و فیبر غذایی هستند. همچنین، دارای ویتامین B می باشند که برای تقویت و سلامتی پوست سر، ضروری است. حفظ سلامت پوست سر با کمک شیوه های طبیعی و بدون مواد شیمیایی، از مهمترین روش های جلوگیری از بروز مشکلات مو مثل سفید شدن مو است. ویتامین B12 موجود در این گروه از مواد غذایی، به تولید هورمون هایی که در از بین بردن موهای سفید، نقش دارند، کمک می کند.

ماهی سالمون

ماهی سالمون حاوی اسید چرب امگا ۳، پروتئین و سلنیوم است. یکی از نکات مهم درباره سلنیوم این است که یک آنتی اکسیدان بسیار قوی می باشد و از ما در برابر رادیکال های آزاد مضر که مسئول بسیاری از بیماری های خطرناک و نیز پیری زودرس هستند، محافظت می کند.

شکلات

شکلات و مخصوصاً شکلات نیمه شیرین، دارای ماده معدنی مس است. این ماده معدنی تولید ملانین رو افزایش می دهد. ملانین، رنگدانه تیره ای است که به پوست و مو رنگ می دهد.

بادام

بادام هم مانند شکلات، حاوی ماده معدنی مس است. در هر واحد از بادام، ویتامین E و سایر مواد مغذی است که به سلامت پوست، مو و ناخن، کمک می کنند.

منبع : yeka.ir