luna_mattress_d2bdbfc346986f83ee8dab907268cfc0

این تشک برای بهبود هرچه بیشتر کیفیت خواب و دمای تشک متناسب با وضعیت فرد در هنگام خواب است که برنامه آن  روی تلفن هوشمند قابل نصب و تنظیم است.

محققان تشک جدید طراحی کرده‌اند که به اینترنت متصل شده و با شیوه زندگی کاربر تنظیم می‌شود.

تشک «لونا» می‌تواند بطور خودکار دمای تخت خواب  را تنظیم و کیفیت خواب کاربر را پیگیری کرده یا حتی دستگاه قهوه‌جوش را در  زمان بیدار شدن فرد روشن کند.

جنس این فناوری که مانند یک روتختی بر روی تشک عادی قرار می‌گیرد، کاملا از  پلی‌استر بوده و دارای وای‌فای، میکروفون و مجموعه‌ای از حسگرها برای  نظارت بر دما، تعداد تنفس و ضربان و همچنین نور محیط و رطوبت است.

اطلاعات جمع‌آوری شده توسط این تشک، در یک برنامه تلفن‌هوشمند ارائه شده که  سپس به ارائه پیشنهاداتی در مورد کیفیت خواب کاربر می‌پردازد.

با آشنا شدن لونا با زمان و دمای خواب کاربر، سیستم بطور خودکار تخت را  برای ورود فرد آماده کرده و این هدف را تا پایان شب دنبال می‌کند. این  سیستم علاوه بر تنظیم دمای تخت می‌تواند با سایر اجسام هوشمند خانه تعامل  برقرار کند.

برای مثال با بیدار شدن کاربر، لونا دمای خانه را توسط ترموستات هوشمند  Nest تنظیم، چراغهای هوشمند Emberlight را خاموش، امنیت خانه را با قفل‌های  هوشمند Lockitron تنظیم کرده، سیستم استریوی Beep-enabled را خاموش کرده و  قهوه‌جوش وای‌فای را روشن می‌کند.

از دیگر ویژگیهای روتختی لونا، قابلیت آن برای استفاده از تلفن هوشمند فرد  به عنوان یک کنترل از راه دور برای تنظیم جلوتر دما و تنظیم زنگ هشدار  هوشمند است.

قیمت این تشک‌ها از 199 دلار تا 229 دلار بسته به اندازه آن متغیر بوده و  اکنون از طریق سایت Indiegogo برای پیش‌سفارش در دسترس قرار دارد.

luna-smart-mattress-pad-app-2515x1675