index.jpg45757

بریا رفع و کنترل آنژین در اطفال یک سری مرهم ها و روش های درمانی آورده ایم که امیدواریم با توجه به  این فصل مورد استفاده شما قرار گیرد.

آنژین یکی از بیماری های رایج به خصوص در فصل سرماست که ممکن است، گلو یا سینه را درگیر کند. به رغم وجود داروهای مختلف، می توان از درمان های طبیعی نیز برای تسکین آنژین گلو کمک گرفت.

کاهش تب و تسکین دردهای آنژین

بیشتر درمان های آنژین برای کاهش تب و بهبود دردهای ناشی از این بیماری است که شامل مرهم ها، دمنوش ها ومحلول های شستشوی گلو است.

    مرهم سیب زمینی

یک یا دو عدد سیب زمینی خام ( حدود 60 گرم) را رده کرده و سپس در کمی آب ( 60 سانتی لیتر) بپزید تا به صورت خمیری در آید. بگذارید سرد شود، سپس به شکل مرهم آن را شب روی گلو گذاشته و با پارچه ای روی آن را ببندید. آمیدون موجود در سیب زمینی تاثیر ضد التهابی دارد.

    مرهم آرد دانه ها کتان

گذاشتن مرهم گرم آرد دانه های کتان روی گلو بسیار مؤثر است. این آرد را می توانید از فروشگاه ها تهیه کنید و چندین بار به طور منظم از آن استفاده نمایید.

    مرهم کلم سبز

برگ های کلم سبز را به خوبی خرد و سپس با هر وسیله ای مانند مایکروویو، سشوار، اتو، بخار پز، رادیاتور و… آن را گرم کنید. این برگ ها را روی گلو گذاشته و پارچه ای محکم ببندید. بهتر است این مرهم هر شب استفاده شود.

محلول های شستشوی گلو

علاوه بر داروهای ضدعفونی کننده گلو می توانید از محلول های طبیعی کمک بگیرید و سه تا چهار بار در روز آن را غرغره کنید.

    محلول یک قاشق سوپخوری نمک در ظرفی به میزان نصف اب گرم و نصف آب لیمو
آب کلم: خرد کردن کامل کلم با خرد کن و گرفتن آب آن
یک قاشق سوپخوری سرکه سیب رقیق شده در یک لیوان آب گرم و عسل
پیاز قرمز خرد شده همراه با یک قاشق سوپخوری دارچین و عسل

دمنوش ها

برای تهیه دمنوش می توان از ترکیبات مختلفی استفاده کرد. باید مواد را با هم مخلوط کرد و در ظرفی که قابل استفاده روی حرارت باشد به مدت یک ربع گرما داد. پس از ولرم شدن و صاف کردن باید آن را با عسل میل کرد.

    دمنوش 25 گرم میوه یا برگ های توت فرنگی در یک لیتر آب
دمنوش 20 گرم گل یا برگ های ختمی یا گیاه پنیرک سفید در یک لیتر آب