aerobic

برخی از ما بخاطر لاغر شدن از ابزارهای مختلف استفاده می کنیم. برخی از ما از اینکه  ازاین ابزار آ لات استفاده کنیم، هراس داریم چون هم  می دانیم که به لاغری  ما کمک نمی کند و هم فکر می کنیم که  هر چقدر تلاش می کنیم چاقتر می شویم! تقریباً همه ما  دلمان می خواهد که با حداقل تلاش و در کمترین زمان ممکن، به وزن نرمال برسیم.

 

در تحقیقی که در سال ۲۰۱۴ در دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد صورت گرفت، مشخص شد که مردانی که بیست دقیقه به وزنه زدن می پردازند، کمتر از مردانی که همین مدت زوان رو به ورزش هوازی اختصاص می دهند، دچار چاقی ناحیه شکم می شوند. اما نکته جالب این بود که مردانی که ورزش قدرتی و هوازی رو با هم ترکیب کرده بودند، از هر دوی گروه های قبلی که فقط قدرتی یا فقط هوازی کار کرده بودند، نتایج بسیار بهتری گرفتند.

واقعاً چرا این تصور غلط در بین ما جا افتاده است که باید برای وزن کم کردن و چربی سوزی، ساعت ها بر روی تردمیل عرق بریزیم؟! اگر نگاهی به DVD های ورزشی و آموزش های معروف ترین مربیان ورزشی در سراسر جهان بیندازیم،‌ اولین نکته ای که توجه ما رو جلب می کند، وجود وزنه و دمبل در این برنامه های آموزشی است. علت هم این است که اثر فوق العاده ترکیب ورزش قدرتی و هوازی بر همگان ثابت شده است اما هنوز بعضی از ما اصرار داریم که فقط بدویم و یا روی تردمیل قدم بزنیم.

دفعه دیگر که خواستید ورزش کنید، یادتون باشد که با صرف وقت کمتر هم می توان به تناسب اندام رسید (مخصوصاً برای کسانی که مشغله زیاد داشته و فرصت کافی برای ورزش ندارند). کافیست که در کنار پیاده روی و دویدن، دمبل و وزنه هم در دسترس داشته باشید و هر از گاهی دمبل بزنید. اصلاً هم نگران اینکه ممکن است که زخمت و درشت هیکل بشوید، نباشید. چنین چیزی به هیچ وجه با دمبل زدن ساده به دست نمی آید و بدنسازان هم هرگز با دمبل زدن معمولی به این حجم از عضله نرسیده اند و سالیان سال کار کرده اند و عمری رو در باشگاه سپری کرده اند. اگر با علم جدید پیش برویم و باورهای غلط و قدیمی رو کنار بگذاریم، زودتر هم به وزن دلخواه خودمون دست پیدا می کنیم.

منبع : yeka.ir