index.jpg757574

برای اینکه از افسردگی رهایی پیدا کنید و این بیماری روانی دست از سر شما بردارد راهکارهای مناسبی داریم

 از نظر محققان راهکارهای زیر می‌تواند شما را از چنگال افسردگی نجات دهد.

راه بروید
اگر افسردگی‌تان شدید نشده، می‌توانید با راه رفتن حال خوب‌تان را برگردانید. محققان می‌گویند راه رفتن به‌ویژه برای افرادی که دچار مصیبت شده‌اند مانند ازدست دادن یک عزیز، بیکار شدن یا جدا شدن از همسر مفید است و اگر افسردگی شما ناشی از چنین اتفاق‌های بیرونی باشد، می‌تواند به کمک‌تان بیاید.
البته پژوهشگران معتقدند حتی افسرده‌های شدید هم می‌توانند در کنار درمان دارویی با راه رفتن به بهبود خود کمک کنند، اما کسانی که به‌دلیل اتفاق‌هایی که برای‌شان پیش آمده احساس غم شدید یا افسردگی را تجربه می‌کنند، با راه رفتن در یک محیط طبیعی پر درخت، بالا رفتن از کوه یا راه رفتن اطراف یک دریاچه می‌توانند بدون نیاز به دارودرمانی سلامت روانی خود را دوباره پیدا کنند.

ویتامین D بگیرید
کمبود ویتامین D تنها استخوان‌های شما را تضعیف نمی‌کند. محققان می‌گویند کمبود این ویتامین در بدن می‌تواند به افسرده شدن‌تان هم منجر شود. پژوهشگران در بررسی‌هایی که درمورد افسردگی زنان انجام دادند، دریافتند که کمبود این ویتامین در بدن خانم‌ها به پایین آمدن انرژی‌شان و افسرده شدن آنها می‌انجامد. این درحالی است که زنان افسرده پس از گذراندن یک دوره درمان همراه با دریافت ویتامین D کمتر نشانه‌های افسردگی را بروز دادند و حال روانی بهتری تجربه کردند.

رئیس نشوید
شاید تصور کنید یک ارتقای شغلی می‌تواند حال روانی‌تان را بهتر کند و با رساندن شما به آرزوهای‌تان اجازه افسرده شدن را به شما ندهد. اما محققان خلاف چنین تصوری را ثابت کرده‌اند. آنها می‌گویند زنان رییس بیشتر گرفتار بیماری افسردگی می‌شوند. با توجه به بررسی‌های پژوهشگران، شیوع افسردگی در زنانی که در موقعیت شغلی قرار دارند که می‌توانند استخدام کنند، اخراج کنند یا میزان حقوق دیگران را تحت‌کنترل داشته باشند، بیش از زنان دیگر است. این درحالی است که رئیس شدن روی مردان تاثیر عکس دارد و مردهایی که به چنین موقعیت شغلی می‌رسند، کمتر به افسردگی مبتلا می‌شوند.

آسپرین بخورید
آسپرین و ایبوپروفن داروهای ضدافسردگی نیستند اما از نظر محققان می‌توانند درمان بیماری افسردگی را تسهیل کنند. به عقیده پژوهشگران، التهاب ممکن است بیماری‌های روانی را تحت‌تاثیر قرار دهد و به همین دلیل داروهای ضدالتهاب می‌توانند روند درمان افسردگی را تسهیل کنند. باتوجه به بررسی‌های محققان، داروهایی که روزانه مصرف می‌شوند مانند آسپرین و ایبوپروفن با کاهش التهاب بدن می‌توانند چنین تاثیری را بر روان بیماران بگذارند و حال روانی‌شان را بهتر کنند.

ایمان داشته باشید
حتما شنیده‌اید که آدم‌های باایمان کمتر ناامید می‌شوند و در برابر مشکلات زندگی قد خم نمی‌کنند. محققان بیمارستان مک لین ایالات‌متحده این ادعا را تایید می‌کنند. آنها در یک پژوهش، تاثیر ایمان به خدا بر درمان بیماران مبتلا به افسردگی را بررسی کردند و دریافتند که آدم‌های باایمان کمتر دچار افسردگی می‌شوند یا پس از بیماری زودتر بهبود می‌یابند. در این تحقیق که نتایج آن در مجله اختلالات عاطفی منتشر شده است مشخص شد که اعتقاد به خدا می‌تواند بهبود نتایج درمان‌های روانپزشکی را به‌همراه داشته باشد. به گفته پژوهشگرانی که بیماران این بیمارستان را مورد بررسی قرار دادند، افرادی که سطح اعتقاد آنها به خداوند از متوسط تا بالا ارزیابی شده است، نتیجه بسیار بهتری را در دوره‌های درمانی کوتاه‌مدت گرفته‌اند و حال‌شان زودتر بهبود یافته است.

وزن‌تان را کم کنید
کاهش وزن تنها شمارا سالم‌تر نمی‌کند و اعتمادبه‌نفس‌تان را بالاتر نمی‌برد؛ محققان می‌گویند کم کردن وزن افسردگی را هم از شما دور می‌کند و در کنار کم کردن خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و سکته مغزی، سلامت روانی‌تان را هم بیشتر می‌کند. در بررسی آنها پس از گذشت 6ماه از برنامه کاهش وزن و با کم کردن 8درصد وزن شرکت‌کنندگان، افسردگی آنها به شکل قابل‌توجهی کمتر شد. پس اگر شما هم افسردگی و اضافه‌وزن را با هم دارید، با حذف چربی‌های اضافه‌تان، برای بالاتر بردن خلق‌تان تلاش کنید.