image.jpg574657

با یکسری کارهای ساده و آسان می توانید از احساس خستگی خلاصی پیدا کنید و دوباره شادابی و سرزندگی خود را به دست آورید

شاید شما هم از آن دسته زنان خانه‌داری هستید که بعضی از روزها کسالت و خستگی به سراغ شما می‌آید و از فضای خانه و کارهای خود خسته می‌شوید می‌توانید با راهکارهای پیشنهادی ما، خودتان را سرحال بیاورید:
خستگی‌تان را به رسمیت بشناسید:‌ نخستین مورد این است که شما به‌خودتان حق بدهید که خسته‌شده‌اید. شغل شما خانه‌داری است و هر شغلی خستگی‌ها و بی‌حوصلگی‌های مقطعی خاص خودش را دارد. شما نیز آنطور که بعضی‌ها تلقین می‌کنند، فعالیت خانه‌داری خودتان را دست‌کم نگیرید.
به‌خودتان مرخصی بدهید:‌ اگر بچه ندارید، می‌توانید به راحتی یک روز را به‌خودتان مرخصی بدهید. هیچ کدام از کارهایی که تصمیم داشته‌اید آن روز برای خانه انجام دهید را انجام ندهید. برای غذا به بیرون زنگ بزنید یا حاضری بخورید. با خودتان کنار بیایید که ممکن است آن روز خاص هیچ‌چیز سر جای خودش نباشد ولی در عوض، شما استراحت می‌کنید و برای روزهای دیگر تازه و سرحال خواهید شد. اگر بچه دارید با دوست یا یکی از اعضای خانواده خود هماهنگ کنید و بچه را پیش او بگذارید. حتما دلتان برایش تنگ می‌شود پس می‌توانید مرخصی ساعتی بگیرید نه روزانه!
مطمئن شوید بدنتان کمبودی ندارد: ممکن است کسالت شما به‌خاطر کمبود ویتامین‌ها یا آهن باشد. با پزشکتان مشورت کنید و هروقت لازم است آزمایش بدهید و از نداشتن این کمبود ویتامین‌ها مطمئن بشوید.
دوش بگیرید: دوش گرفتن باعث می‌شود روحیه‌تان سر جایش بیاید. دوش بگیرید و مطمئن باشید بعد از آن، کسلی و بی‌حوصلگی شما نصف خواهد شد و همه‌‌چیز به‌نظرتان بهتر می‌شود.
از خانه بیرون بروید: یکی از مهم‌ترین دلایل کسالت کسانی که خانه‌دارند می‌تواند یکنواختی محیط‌شان باشد. اکثر آدم‌ها برای کارشان بیرون می‌روند ولی احتمالا شما از فضای خانه خارج نمی‌شوید. از خانه بیرون بروید. می‌توانید در خیابان‌ها قدم بزنید، به خانه دوستانتان بروید، به فروشگاه مورد علاقه‌تان سرک بکشید یا نزدیک‌ترین پارک به خانه‌تان را انتخاب کنید. مهم این است که آب و هوایی عوض کنید.
مهمان دعوت کنید: برای اینکه سرحال بیایید می‌توانید به چند نفری که با آنها راحتید زنگ بزنید و برای عصرانه دعوتشان کنید. اگر پذیرایی از مهمان برایتان راحت است مهم نیست این افراد چه کسانی باشند اما اگر یک روز مرخصی برایتان به‌معنای هیچ کار نکردن است کسانی را دعوت کنید که هیچ تعارفی با آنها ندارید و خودشان از خودشان پذیرایی می‌کنند. دیدار با کسانی که دوستشان دارید می‌تواند خلقتان را سر جایش بیاورد.
به فعالیت‌های شخصی بپردازید: اگر کتابی دارید که نیمه مانده، در روز مرخصی‌تان آن را تمام کنید تا احساس بهتری داشته باشید. اگر لازم است به آرایشگاه بروید این روز خاص را انتخاب کنید. فیلمی که دوست دارید را ببینید. غذایی که دوست دارید را بپزید. این روز برای شماست؛ هرطور دلتان می‌خواهد از آن استفاده کنید.