gluck_wedding_S
رسیدن به خوشبختی و احساس رضایت از زندگی زناشویی نیاز به کارهای سخت و خارج از توان ندارد بلکه با کمی دقت و تفکر می توان به آن دست یافت.

دکتر ربابه غفار تبریزی، روانشناس، اظهار داشت: در وهله اول انتخاب همسر خوب و مناسب برای حفظ و دوام زندگی زناشویی حرف اول را می‌زند، که با کمک مشاور ازدواج نیز این انتخاب بهتر می‌شود.
وی به راهکارهایی برای دوام زندگی زناشویی اشاره کرد و افزود: در طول زندگی زناشویی زوجین بایستی به پختگی جسمی و روانی مطلوب رسیده و نسبت به یکدیگر کشش داشته باشند. قوانین ارتباطی را رعایت کرده و به زبان ساده قدردان زحمات ریز و درشت یکدیگر باشند.
اگر بابت هر کاری از یکدیگر تشکر کنند به طور طبیعی مایل به تکرار آن خواهند بود و در نهایت این اتفاق یک مکانیزم چرخشی را در زندگی به وجود می‌آورد.همچنین لازم است همیشه از روش حل مسئله استفاده  کنند.
این روانشناس خاطر نشان کرد: ضروری است زوجین علاوه بر احترام متقابل، احترام به خانواده‌های یکدیگر را نیز در نظر داشته باشند. همچنین در صورت بروز مشکل حتی به اندازه یک سرنخ کوچک به مشاور مراجعه کنند و آن را به زمانهایی که کار از کار گذشته و به دادگاه و طلاق کشیده شده، موکول نکنند. از همان ابتدا از روانشناس کمک گیرند.
در دوران نامزدی نیز لازم است میزان معاشرت‌ها را بالا برده و از ازدواج‌های شتاب زده بپرهیزند.