government_it_spend_cUKfQ

چگونه در هزینه هایمان صرفه جویی کنیم و مراقب باشیم بیشتر از حد خرج نکنیم و لطمه به زندگیمان نزنیم

سایت فرانسوی سلامت در مقاله‌ای نوشت: در یک زندگی مشترک گاهی اوقات با اتفاقات غیر منتظره مواجه می‌شویم مانند از دست دادن کار، تصادف، بیماری یا امثال اینها که تا مدت زیادی نیاز به پول زیادی داریم. لازمه یک زندگی مشترک هماهنگ بودن دو طرف است و هم عقیده شدن آنها می‌تواند همه مسائل و مشکلات را به خوبی حل کند.
در تمام دنیا هیچ جفتی وجود ندارد که در همه چی هم عقیده باشند اما برای حفظ کردن زندگی خود سعی می‌کنند در برخی مسائل با هم هماهنگ و هم نظر باشند و هردو برای حفظ این زندگی باید تلاش کنند.
با کاهش هزینه‌ها و صرفه جویی کردن می‌توانیم در مواقع اضطراری از پس انداز خود استفاده کنیم اما در چه چیزهایی می‌توان صرفه جویی کرد و چگونه می‌توان با صرفه جویی کردن یک زندگی راحت داشت؟
در اینجا به چند نکته مهم اشاره می‌کنیم که زوج‌های جوان می‌توانند برای شروع یک زندگی مشترک به آن عمل کنند.
آپارتمانی که در آغاز زندگی انتخاب می‌کنید باید به اندازه رفاه شما باشد چون هر چقدر خانه یا آپارتمان شما بزرگ‌تر باشد هزینه‌های بیشتری هم دارد.
برای خرید وسایل خانه بهتر است وسایلی که بیشترین نیاز شما هستند تهیه کنید؛ شما می‌توانید در طول زندگی و به مرور وسایل جدیدتر و بیشترین نیاز را به آنها دارید بخرید؛ برخی وسایل واقعاً در زندگی حتی اگر از نظر مالی مشکلی نداشته باشید ضروری نیستند.
خرید وسایل مارک دار یا از برندهای معروف برای شروع زندگی اصلاً ضروری نیستند؛ مهم داشتن وسیله‌ای است که کارایی خوبی داشته باشد و مدت طولانی بتوانید از آن استفاده کنید.
نمی‌گوییم رستوران رفتن را برای همیشه فراموش کنید اما تهیه غذا در منزل بسیار ارزان‌تر، بهداشتی و لذیذتر است؛ درست کردن غذا در خانه نه تنها باعث صرفه جویی است بلکه محبت جفت‌های جوان به یکدیگر را بیشتر می‌کند.
برای خرید مواد پاک کننده، دستمال، شامپو یا مواد شوینده بهتر است از فروشگاه‌های بزرگ خرید کنید برخی از این کالاها با هزینه کم و به صورت عمده فروخته می‌شوند و تا مدت‌ها نیازی به خرید مجدد ندارید.
همیشه برای خرید کردن یا حتی زندگی خود برنامه ریزی کنید و بیش از نیاز خود خرید نکنید. همه خرید کردن را دوست دارند اما باید بدانید هر چیز حساب و کتاب دارد، اینگونه می‌توانید هزینه‌های زندگی را کنترل کنید و مقدار زیادی پس انداز کنید.
اگر قصد سفر دارید بهتر است هنگام خرید اول به قیمت‌ها نگاه کنید؛ هیچ دلیلی وجود ندارد اگر جنسی گران‌تر باشد بهترین است؛ هتل گران، خرید سوغاتی‌های گران یا رستوران‌های گران هیچکدام دلیل بر این نمی‌شود که سفر به شما خوش بگذرد؛ شما می‌توانید با صرفه جویی سفری خاطره انگیز داشته باشید و آرامش و انرژی کسب کنید.
سعی کنید هیچوقت با کارت اعتباری خرید نکنید؛ وقتی افراد با کارت اعتباری خرید می‌کنند حساب و کتاب خرید و هزینه‌ها از دستشان می‌رود.
هرماه یک بودجه معینی را برای خریدهای خانه کنار بگذارید و سعی کنید تمام پول ماهیانه را بی‌رویه خرج نکنید.
سعی کنید هزینه‌ها را یادداشت کنید و با ماه قبل مقایسه کنید؛ خود را به نوشتن هزینه‌ها عادت دهید.