messi

زمانی که مسی در زمین  فوتبال سپری می‌کند، باید یک اصول غذایی مفیدی را با خود داشته باشد، شاید کمتر کسی بتواند از اصول غذایی مسی پیروی کند، اما مطمئنا همه می‌توانند به آسانی  اصول غذایی مسی را دنبال کنند.

۱۰ روز قبل از مسابقه فوتبال
مسابقات، جریان جذب کربوهیدرات‌ها را از بدنش قطع کند و به تدریج خود را آماده کند. این روش بدن قند موجود در خون را به حد اعلی می‌رساند، و به بدن شکل خوبی می‌دهد. این رژیم غذایی که کربوهیدرات پایین و پروتئین بالا نام دارد، شامل مصرف مکمل‌های پروتئینی سه بار در روز، و 7 تا 8 لیوان آب برای جلوگیری از می‌شود.

۵ روز قبل از مسابقه فوتبال
رژیم غذایی بالا با سوپ سبزیجات پیش از هر وعده غذایی همراه می‌شود. سوپ باید مقدار زیادی زردچوبه، فلفل، گشنیز و زنجبیل داشته باشد تا به گشادشدن عروق کمک کند،چون سوپ سبزیجات رگ گشا است و باعث افزایش جریان خون می‌شود.

یک روز پیش از مسابقه
وعده‌ی غذایی بعدازظهر نقشی حیاتی دارد، بنابراین مسی، ‌ماهی، میگو و مرغ را با سیب‌زمینی پخته به علاوه‌ی سبزیجات و پرتقال می‌خورد.

۶ ساعت قبل از مسابقه
بهتر است این زمان به جای بیداربودن و خوردن، به خوابیدن اختصاص داده شود. حتا اگر مسی بیدار باشد، هرگز محصولات مرتبط با گندم را نمی‌خورد، چون کربوهیدرات‌ها می‌توانند بدن را کند کنند و باعث شوند بدن وقت بیشتری را برای خواب طلب کند. در عوض او سراغ شوربا یا سفیدی تخم‌مرغ می‌رود تا تعادل پروتئین‌ها و کربوهیدرات‌ها را برقرار کند.

۹۰ دقیقه از بازی
مسی ترجیح می‌‌دهد ۷۰ تا ۹۰ دقیقه قبل از بازی میوه‌های فصلی بخورد. موز، انبه، سیب و بقیه میوه‌ها همگی خوب هستند چون مقدار زیادی فیبر دارند و مقدار قند موجود در آن‌ها کم است.

منبع : www.alodoctor.ir