images.jpg6668
متاسفانه طبق آخرین آمار سن آقایان دم بخت که قصد ازدواج ندارند بالا رفته است و به این ترتیب تعداد مردان مجرد سن بالا رو به افزایش است

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران از افزایش مردان در سن ازدواج نسبت به دختران در آینده‌ نزدیک خبر داد.
سید حسن موسوی چلک، رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران در گفت‌و‌گو با خبرنگار جوانان و خانواده خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه امروزه عدم تمایل به ازدواج در میان جوانان رو به افزایش است، اظهار داشت: طبق آخرین آمار ثبت احوال، 11 میلیون دختر و پسر آماده ازدواج داریم که این خود نشان از وضعیت موجود در راستای ازدواج است.
افزایش فرار از مسئولیت زندگی مشترک در بین پسران
وی با بیان اینکه دختران و پسران تمایلی به ازدواج رسمی ندارند، ادامه داد: فرار از مسئولیت زندگی مشترک در بین پسران رو به افزایش است درواقع آنها از تشکیل خانواده ترسیده و در انتخاب نیز دچار تردید می‌شوند بنابراین باید در این زمینه فکری اساسی کرد.
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: دختران تحصیلکرده به دلیل ادامه تحصیل تمایل کمی به ازدواج دارند که این امر خود موجب به تاخیر افتادن سن ازدواج می‌شود.
شیب تند افزایش سن ازدواج نگران‌کننده است
موسوی چلک با بیان اینکه شیب تند افزایش سن ازدواج نگران‌کننده است،گفت:با وجود افزایش سن ازدواج ما شاهد بالا رفتن سن باروری و مشکلات عدیده‌ای در جامعه می‌شویم.درواقع نباید شاهد افزایش سن ازدواج شویم چراکه این امر باعث تجردگرایی قطعی می‌شود.
وی افزود: برخی جوانان تمکن مالی دارند ولی تمایل و رغبت به ازدواج ندارند بنابراین سنت‌های غلط در زمینه ازدواج و مراسم بسیار موثر نیست.
به دنبال ازدواج آسان در خانواده‌ها باشیم
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با بیان اینکه باید به دنبال ازدواج آسان در خانواده‌ها باشیم، افزود: سبک زندگی تغییر کرده است که این خود مشکلاتی از جمله افزایش توقعات را در جوانان به دنبال دارد بنابراین باید بدانیم که راهکار چیست و به دنبال آسیب‌شناسی این امر باشیم.
موسوی چلک با بیان اینکه افزایش مردان در سن ازدواج نسبت به دختران در آینده‌ نزدیک رخ خواهد داد، گفت: اگر مشکل اقتصادی و فرهنگی حل شود به طور قطع در زمینه ازدواج مشکلات برطرف خواهد شد؛ همچنین باید بگوییم که دولت باید در زمینه امنیت اقتصادی و روانی اقدام کند.