index.jpg86868

اگر کودکتان اضطرابش را کم کند در یادگیری دروس تواناییش بالا می رود و این امر باعث پیشرفت تحصیلی او نیز خواهد شد.

علی اصغر احمدی ظهر امروز در مراسم آغاز به کار مرکز راهنمایی و مشاوره خانواده پیوند اظهار داشت: یکی از مهمترین مسائلی که به صورت جدی سطح یادگیری دروس را در دانش‌آموزان با کاهش مواجه می‌کند ایجاد و داشتن استرس است.

وی ادامه داد: باید با راهکارهای علمی و درست تنش‌ها و استرس‌ها را در بین دانش‌آموزان با کاهش مواجه کنیم تا آنان بتوانند بدون دغدغه و در آرامش خاطر به یادگیری دروس بپردازند.
این مسئول با بیان اینکه نقش خانواده‌ها در کاهش و از بین رفتن این استرس‌ها بسیار اساسی و مهم است افزود: والدین می‌توانند نقش بسیار تأثیرگذاری را در کاهش استرس فرزندان خود داشته باشند.
احمدی خاطرنشان کرد: مربیان نیز در مدارس باید دلایل ایجاد استرس را در دانش‌آموزان شناسایی کرده و با راهکارهای اساسی زمینه کاهش و از بین رفتن این استرس‌ها را در مدارس فراهم کنند.
وی  با اشاره به اینکه سالانه تعداد زیادی پرونده قضایی در کشور تشکیل می‌شود، ‌گفت: 30 درصد آنها مربوط به افراد زیر 18 سال یعنی جامعه هدف آموزش و پرورش است.

مشاورر وزیر کشور تأکید کرد: فرزندان ما در زمان‌های مختلف نیازمند مشاوره هستند لذا باید بسیاری از مسائل را با مشاوره و راهنمایی به آنان آموزش دهیم.