make up

 آشنایی با   آرایشگری  واقعا زیبایی هایی را به همراه دارد. آنقدر این جهان بزرگ است است كه کاملا   می شود در آن غیب شد،مخصوصا كه هر روز  مدلهای جدیدی وارد  می‌شوند تا جایی كه حتی انتخاب كردن هم سخت تر شده است ولی  بدانید این زیباتر شدن،متدها و ریزه‌كاری‌هایی دارد كه هر شخصی از آن آگاهی ندارد. بخاطر همین سراغ آرایشگران ماهر  رفتیم تا از آنها  درخواست کنیم گام به گام راهنمایی‌تان كنند كه چطوری زیباتر شوید بدون اینكه به مو یا صورت شما صدمه ای برسد.

كرم پودر را در این نواحی كمتر استفاده كنید

افرادی كه اطراف چشم‌ها یا كناره‌های لب‌شان چین و چروك دارند باید به این نكته توجه داشته باشند؛ زمانی كه لیكوئید فوندیشن‌ها یا به عبارت دیگر كرم پودر را در نواحی سفت صورت (پیشانی، هر دو گونه‌ها و چانه) به حالت دورانی روی تمام سطح‌ها پخش می‌كنند باید باقی‌مانده آن را كه روی قلم یا نوك انگشت‌هاست برای یكدست و یكرنگ كردن كل صورت، زیر چشم‌ها بمالند، چون هیچ‌وقت نباید مواد را به‌طور مستقیم روی قسمت‌هایی كه چین و چروك‌ها (یعنی دور چشم‌ها و خط خنده) وجود دارد، بزنند. این كار باعث می‌شود چین و چروك‌ها عمیق‌تر نشان داده شوند.

چگونه پف چشم را برطرف كنید

كمبود خواب، كم‌آ‌بی و حتی برخی آلرژی‌ها می‌توانند باعث شوند رگ‌های ضعیف خونی زیر چشم كمی مایع تراوش كنند و ورم‌هایی ایجاد شود. همچنین وقتی سن بالا می‌رود، بافت‌های پوستی ضعیف‌تر می‌شوند و این می‌تواند منجر به برجستگی‌های كوچك چربی زیر چشم ‌شود. برای محو كردن این حالت اول، همه ابرو را با ضربات نرم مداد یا سایه تیره پر كنید، چراكه وقتی ابرو حالت خوبی داشته‌ باشد دیگر پف چشم خیلی جلب‌توجه نمی‌كند. بعد سراغ كانسیلر بروید كه باید دو درجه از رنگ طبیعی پوست‌تان روشن‌تر باشد و با اسفنجی مناسب كانسیلر را دقیقا زیر پف‌ها بزنید و به سمت بینی محو كنید. حواس‌تان باشد نباید كانسیلر را به سمت بالا ببرید. حالا نوبت آن است كه روی پلك را كامل با سایه قهوه‌ای بپوشانید (یعنی از خط مژه‌های بالا تا فرورفتگی بالای چشم)، این تیرگی تا حد زیادی ایرادهای پلك را می‌پوشاند و كاری می‌كند كه پف‌های زیر چشم كمتر به‌نظر برسند.

اصول براشینگ موهای رنگ شده

همه دوست دارند بعد از رنگ كردن، موهای براقی داشته باشند. همیشه موهای خود را با شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده بشویید. این شامپوها دارای ویتامین E و روغن زردآلو هستند كه به ترتیب خاصیت ضداكسیداسیون و دوام رنگ دارند. شامپوهای مخصوص موی رنگ شده دارای خاصیت پوشانندگی تركیب مغذی مو هستند و مو را از آسیب‌دیدگی در برابر تاثیرات محیطی مراقبت‌ می‌كنند و به موها شادابی، درخشندگی، دوام رنگ و لطافت می‌دهند. بعد از استفاده از این شامپوها، موها را با آب سرد آب‌كشی كنید. در مورد براشینگ این موها هم باید نكاتی را رعایت كنید. ازجمله اینكه حرارت سشوار زیاد نباشد، چون باعث آسیب موی رنگ شده می‌شود. موی رنگ شده از موی طبیعی حساس‌تر است، بنابراین حتما از نرم‌كننده قبل از براشینگ استفاده كنید.

با وز موها بجنگید

سریع‌ترین راهی كه بتوانید از شر وزها خلاص شوید استفاده از سشوار است، اما اگر بخواهید این وزها را از بین ببرید بعد از حمام باید اول موها را با حوله تا حد ممكن خشك كنید. قسمت‌های كوچكی از موهای روی سر را دور یك برس بزرگ‌ گرد بپیچید و با حرارت بالا موها را سشوار كنید. بهتر است نازل سر سشوار بگذارید تا حرارت به‌طور مستقیم به موها بخورد و وز آنها را از بین ببرد. اگر بعد از این كار هم وز موها از بین نرفته بود، مقداری از یك سرم ضد وز كه حاوی سیلیكون باشد را كف دست‌ها بریزید و آن را به موهای رویی كه بیشترین وز را دارند بمالید، سپس موها را اتو كنید تا كاملا وز موها از بین برود.

وازلین؛ نرم‌كننده مژه

همان‌طور كه موهای‌تان به نرم‌كننده احتیاج دارد، مژه‌های‌تان هم نرم‌كننده می‌خواهد. بهترین نرم‌كننده برای مژه‌ها وازلین است. شب‌ها قبل از خواب دست خود را به اندكی وازلین آغشته كنید و لایه‌ای بسیار نازك از آن بر مژه‌های‌تان بزنید. استفاده از نرم‌كننده‌های مژه بدون نیاز به نسخه پزشك موجود در داروخانه‌ها هم مفید است. این نرم‌كننده‌ها دارای پروتئین‌های مشابه كراتین و بیوتین‌ هستند و مژه‌ها را تقویت و مرطوب می‌كنند. این نرم‌كننده از شكسته شدن مژه‌ها جلوگیری كرده و درنتیجه بعد از چند هفته باعث بلند‌تر شدن مژه‌ها می‌شود.

منبع : مجله زندگی ایده آل