index.jpg56856

از بهترین راههای شست و شوی بالش تا نحوه نگهداری و مراقبت و بهداشت انواع بالش را در این مطلب برایتان آورده ایم با ما همراه باشید.

1- شما مي‌توانيد بالش‌ها‌ي خود را براي شستشو در ماشين لباسشويي بيندازيد اما براي اين کار توصيه مي‌شود هر دو بالش را با هم بيندازيد. براي شستن بالش با ماشين لباسشويي بايد درجه آب را روي سرد و نيز دور آهسته را انتخاب کرده و بعد از شستن اجازه دهيد تا کاملا خشک شده تا الياف داخلي به حالت اوليه آن بازگردد، چرا که اگر خيس باشد و استفاده شود ممکن است داخل آن گلوله شود.

2- شما نمي‌توانيد بالش‌ها‌ي فوم را در ماشين لباسشويي بيندازيد چرا که فوم داخل آن جمع مي‌شود، اما اگر روکش آنها قابل درآوردن مي‌باشد مي‌توانيد روکش آن را در آورده و جداگانه بشوريد و تنها گرد و غبار داخل بالش را بگيريد و آن را بتکانيد و تميز کنيد. اما اگر داخل بالش هم بسيار کثيف باشد بهتر است آن را نم دار کرده و در لباسشويي و فقط روي مرحله خشک کن گذاشته و به مدت 20 دقيقه بگذاريد تا تميز شود. دقت کنيد که داخل بالش را اصلا در آب داغ نيندازيد.

3- برخي از بالش‌ها‌ي فوم قابل شستشو مي‌باشند ولي دستورالعمل‌ها‌ي خاص خود را دارند.براي اين کار بايد شستشو را با ملايمت انجام دهيد چرا که فوم وقتي خيس مي‌شود بسيار سنگين شده و به راحتي قابل پاره شدن مي‌‌شود به همين جهت توصيه مي‌شود قبل از آنکه فوم داخل بالش کثيف بشود هر ماه روکش بالش را بشوريد و نگذاريد که کثيفي تا داخل بالش نفوذ کند که مجبور به شستن آن شويد.