index.jpg46556

برای رضایت یافتن و احساس شادی در زندگی تان از یک سری روش  ها باید پیروی کنید و دور بعضی کارها را خط بکشید.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

درک کردن لحظات روزانه‌ زندگی، مقایسه‌نکردن خود با دیگران،   بي‌توجهي  بیش از اندازه به پول، داشتن اهداف معنادار در زندگی، ابتکار در  کار، داشتن  دوست، اهمیت دادن به خانواده، لبخندزدن، تشکرکردن، ورزش‌کردن و  بخشیدن  باعث افزایش رضایت از زندگی می‌شود.
عادله قلاسی؛ کارشناس ارشد روانشناسی بالینی در این خصوص در روزنامه شهروند نوشت: کسانی  که برای تحقق چیزی ارزشمند تلاش می‌کنند، بسیار راضی‌تر از کسانی  هستند  که رؤیا یا آرزویی ندارند. در چند ‌سال اخیر‌، روان‌شناسان و  جامعه‌شناسان  به بررسی اطلاعات درباره پرسشی پرداخته‌اند که پیش از این  برای فلاسفه  مهم بود؛ چه چیزی باعث رضایت ما می‌شود؟
پژوهشگران به این منظور  تحقیقات گسترده‌ای در سراسر جهان انجام داده‌اند تا  ببینند چگونه چیزهایی  مانند پول، نگرش، فرهنگ، حافظه، تندرستی، نوع‌دوستی و  عادات روزانه بر  احساس بهروزی ما تأثیر می‌گذارد.
حوزه‌ جدید روان‌شناسی مثبت پر از  یافته‌های جدید حاکی از آن است که اعمال  ما تأثیر چشمگیری بر احساس  خوشبختی و رضایت ما از زندگی دارد.
لحظات روزانه زندگی را درک کنید
هر از چندی مکث کنید تا گل سرخی را ببویید یا کودکان را حین بازی تماشا کنید.
کسانی که درنگ می‌کنند تا وقایعی را که به‌طور عادی با عجله پشت‌سر   می‌گذارند، ببینند یا در طول روز به وقایع خوشایند روزانه فکر می‌کنند،   افزایش قابل توجهی را از نظر رضایت و کاهش افسردگی گزارش می‌کنند.
از مقایسه بپرهیزید
چشم و هم‌چشمی جزیی از بسیاری از فرهنگ‌هاست اما مقایسه خودمان با سایرین می‌تواند به رضایت و عزت نفس لطمه وارد کند.
به‌جای مقایسه‌کردن با دیگران، توجه‌ خود را به دستاوردهای شخصی معطوف کنید تا به رضایت بیشتری دست یابید.
بیش از اندازه به پول توجه نکنید
کسانی که پول را در رأس فهرست اولویت‌های خود قرار می‌دهند، بیشتر در معرض   افسردگی، اضطراب و عزت نفس پایین هستند. این امر در ملل و فرهنگ‌های   گوناگون یکسان است. هر چقدر بیشتر رضایت را در کالاهای مادی بجوییم، کمتر   آن را می‌یابیم.  رضایت، عمر کوتاهی دارد و گذراست. پول‌دوستان نیز در   آزمون پویایی و خودشکوفایی نمره‌ اندکی می‌گیرند.
اهداف معنادار داشته باشید
کسانی که برای تحقق چیزی ارزشمند تلاش می‌کنند، بسیار راضی‌تر از کسانی   هستند که رؤیا یا آرزویی ندارند، این اهداف می‌تواند به سادگی یاد‌ گرفتن   مهارتی جدید یا بار آوردن بچه‌ها به شیوه‌ای اخلاقی باشد.
انسان همواره  برای رشد به نوعی معنا نیاز دارد. به گفته‌ دانشمندان، رضایت و  خوشبختی  در محل تلاقی لذت و معنا قرار دارد و هدف چه در محل کار و چه در  خانه آن  است که فعالیت‌هایی انجام دهیم که از نظر شخصی هم لذت‌بخش و هم مهم  باشد.
در کار ابتکار به خرج دهید
میزان رضایت شما از شغل تا حدی به ابتکاری که به خرج می‌دهید، بستگی دارد.
محققان معتقدند هنگامی که خلاقیت به خرج می‌دهیم، به دیگران کمک می‌کنیم و   راه‌های بهبود در امور را پیشنهاد می‌کنیم یا کارهای اضافی انجام  می‌دهیم،  از کارمان بیشتر احساس اغنا می‌کنیم.
دوست پیدا کنید و به خانواده اهمیت دهید
افراد راضی معمولاً‌ خانواده‌دوست هستند و روابط بهتری دارند اما صرف کمیت   رابطه با افراد کافی نیست، بلکه کیفیت آن نیز اهمیت دارد. انسان به رابطه   نزدیک نیاز دارد، رابطه‌ای که در برگیرنده‌ تفاهم و توجه باشد.
لبخند بزنید، حتی زمانی که
حالش را ندارید
افراد راضی از امکانات موجود، فرصت‌ها و موفقیت را می‌بینند، وقتی آنان به   آینده نگاه می‌کنند، خوشبین هستند و وقتی گذشته را مرور می‌کنند، معمولاً   گزینه‌های مثبت را می‌بینند.
حتی اگر از بچگی این‌گونه بزرگ نشده‌اید که نیمه ‌پر لیوان را ببینید، با تمرین نگرش مثبت به عادت تبدیل می‌شود.
[B]طوری تشکر کنید که گویی واقعاً قدردان هستید[/B]
کسانی که عادت به سپاسگزاری دارند، معمولاً‌ سالم‌تر و‌ خوشبین‌تر هستند و بیشتر به سوی تحقق اهداف پیشرفت می‌کنند.
تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که به کسانی که به آنان کمک کرده‌اند، نامه   تشکرآمیز می‌نویسند، از نظر رضایت در سطح بالا و از نظر افسردگی در سطح   پایینی قرار دارند. به‌علاوه اثر یک نامه‌ تشکرآمیز تا هفته‌ها طول می‌کشد.
از خانه بیرون بروید و ورزش کنید
تحقیقات نشان می‌دهد که ورزش می‌تواند به اندازه‌ داروها در درمان افسردگی   موثر باشد و در عین حال هیچ‌گونه عوارض جانبی نیز نداشته باشد. به علاوه،   هزینه آن نیز به‌مراتب کمتر است.
ورزش منظم حس تحقق چیزی را به انسان  می‌دهد. امکان تعامل با دیگران را  فراهم می‌کند، هورمون‌های عامل احساس  خوب را در بدن آزاد می‌کند و عزت نفس  را افزایش می‌دهد.
[B]بخشش را فراموش نکنید[/B]
نوع‌دوستی و بخشش را به جزیی از زندگی خود تبدیل کنید و از این کار مقصودی   را بجویید. محققان می‌گویند کمک به همسایه، داوطلب‌شدن برای انجام کارهای   عام‌المنفعه یا اهدای کالا و خدمات باعث ایجاد احساس خوبی در شخص می‌شود  که  مزایای زیادی از نظر تندرستی به همراه دارد که از ورزش کردن یا ترک  کردن  سیگار هم بیشتر است. گوش کردن به درد دل دوست، یاد دادن مهارت‌ها،  توجه به  موفقیت‌های دیگران و روحیه‌ گذشت نیز به رضایت می‌افزاید.
محققان می‌گویند کسانی که برای دیگران خرج می‌کنند، بیشتر از کسانی که برای خودشان خرج می‌کنند، احساس رضایت می‌کنند.