index.jpg574557
برای به موفقیت رسیدنتان پیشنهادات و راهکارهای مناسبی داریم که با اجرای آنان حتما پیروز خواهید شد!

همه افراد دوست دارند موفقيت چشمگيري را در زندگي‌شان به دست بياورند. اينکه شما در چه شغل استثنايي‌اي مشغول به فعاليت هستيد يا در يک دانشگاه مخصوص افراد نابغه به تحصيل مي‌پردازيد نمي‌تواند به تنهايي عامل موفقيت شما محسوب شود. اينکه تصميم گرفته ايد فرد موفقي شويد نقطه شروع يک مسير دراز است و در اين مسير بايد ويژگي‌هايي را دارشته باشيد که شما را به موفقيت ايده‌آلتان برساند.

ايمان

به گزارش سلامت نیوز به نقل از هفته نامه زندگی مثبت، به کاري که انجام مي‌دهيد اعتقاد داشته باشيد و با همه وجود خود را مصمم به انجام آن کنيد. اگر با دقت و تحقيق هدفي را انتخاب کرده‌ايد و در حال اجرايي کردن آن هستيد، شک و ترديد را از خود دور کنيد. افرادي که نسبت به هر موضوعي چندان قاطع نيستند نمي‌توانند موفقيت چشمگيري در زندگي به دست بياورند. افراد موفق افرادي مصمم و در عين حال مطمئن به آنچه که انتخاب کرده‌اند، هستند و مدام از شاخه‌اي به شاخه ديگر نمي‌پرند.

تواضع

هر فرد موفقي براي رسيدن به موفقيت از قدم‌هاي کوچک و اوليه شروع کرده است. به عبارت ساده‌تر، کسي که موفق به صعود قله شده همان کسي است که ابتدا سنگريزه‌هاي کوچک را از ابتداي کوه از ميان راهش برداشته است. در هر جايگاهي که هستيد هرگز گذشته خود را فراموش نکنيد. شما با حمايت ديگران به اين مرحله رسيده‌ايد و به همين دليل بايد متواضع باشيد. داشتن تواضع يکي از خصوصيات بارز يک فرد موفق است و بدون آن موفقيت ماندگاري نخواهيد داشت.

کمک گرفتن

يکي از عوامل موفقيت استفاده از کمک و حمايت ديگران است. افراد منزوي و تنها هرگز جزو افراد موفق محسوب نمي‌شوند يا موفقيت ماندگاري را تجربه نخواهند کرد. در هر شغلي که هستيد اگر از تجربه و کمک ديگران استفاده کنيد مي‌توانيد فرد موفقي شويد چون استفاده از کمک ديگران يکي از نشانه‌هاي تواضع و فروتني افراد است و همان‌طور که گفتيم تواضع از عوامل موفقيت محسوب مي‌شود.

عملگرايي

شما سرشار از ايده‌هاي بکر و جالب هستيد اما هرگز توانايي اجرايي کردن آن را نداريد و در نتيجه راه درازي تا موفقيت داريد. اگر در بيشتر کارهايتان تنها به ايده‌پردازي اکتفا نکرده و قدم‌هاي کوچکي براي اجرايي شدن ايده‌هايتان برداشته‌ايد فرد موفقي محسوب مي‌شويد چون موفقيت تنها حرف زدن و ايده‌پردازي نيست. در هر موقعيتي که هستيد فکر و عمل را با يکديگر ترکيب و تعادل را برقرار کنيد.

شور و شوق

موفقيت بدون داشتن انگيزه و شور و هيجان تقريبا غيرممکن است. شما يک مکانيک بسيار ماهر هستيد اما سال‌ها بدون انگيزه و شور و هيجان کافي شغلتان را ادامه داده‌ايد. متاسفانه نمي‌توان گفت شما فرد چندان موفقي هستيد چون يکي ديگر از عوامل موفقيت آميخته شدن هيجان و اشتياق با فعاليتي است که در حال حاضر به آن مشغول هستيد.

صداقت

درستکاري و داشتن ثبات شخصيتي و رفتاري يکي از خصوصيات بارز موفقيت در موقعيت‌هاي مختلف است. افراد صادق قابل‌اعتماد هستند و به دليل داشتن اين ويژگي همواره در سمت‌هاي شغلي خوبي فعاليت مي‌کنند. اگر مي‌خواهيد فرد موفقي محسوب شويد حتما در رفتار و گفته‌هايتان صادق باشيد تا با اين اعتماد‌سازي از حمايت اطرافيانتان بهره ببريد.

چشم‌انداز

هر فرد موفقي تصوير روشني از آينده در ذهن خود دارد. اين مهم نيست که در حال حاضر صاحب چه کسب و کاري هستيد و چه موقعيت اجتماعي‌اي داريد بلکه بايد دنبال چشم‌انداز بزرگ‌تري باشيد و قدم‌هاي بعدي‌تان را ببينيد. افراد موفق چشم‌انداز دقيق و روشني از خودشان دارند. افرادي که مدام به رشد و توسعه فردي‌شان فکر مي‌کنند و به موقعيت‌هايي که در حال دارند اکتفا نمي‌کنند يکي از عامل‌هاي مهم موفقيت را دارند. اگر هر روز به انجام کارهاي تکراري مي‌پردازيد و هيچ چشم‌اندازي راجع به آينده‌تان نداريد هرچقدر هم در حال حاضر فرد موفقي باشيد نمي‌توانيد در درازمدت اين موفقيت را براي خودتان نگه داريد.

طرز فکر

داشتن يک ديدگاه و طرز فکر در واقع ترکيبي از احساسات و افکار است. براي مثال دانشگاه را در نظر بگيريد. اينکه شما چرا و چطور وارد دانشگاه شده‌ايد تاثير زيادي در موفقيت شما دارد چون انتخاب‌هايتان را بر اساس باور و ديدگاهي که دانشگاه را انتخاب کرده‌ايد به مرحله اجرا مي‌گذاريد، اما کساني که تنها به‌دليل تشويق ديگران و نه انگيزه‌هاي دروني وارد دانشگاه شده‌اند نمي‌توانند به موفقيتي که آرزويش را دارند، برسند. عده‌اي دانشگاه را براي ارتقاي شغلي انتخاب مي‌کنند. دلايل ورود به دانشگاه با توجه به افراد مختلف با يکديگر متفاوت است اما در طول زمان ممکن است تغيير کند.

انضباط شخصي

افرادي که براي رعايت نظم و انضباط به کنترل و نظارت ديگران نياز ندارند در هر حرفه‌اي که باشند موفقيت را در آغوش خواهند کشيد. کارمنداني که براي انجام وظايف خود منتظر دستورات نمي‌مانند و در غيبت کارفرما نيز با دقت خود را ملزم به انجام تعهداتشان مي‌کنند افراد موفقي هستند. در مورد يک دانشجو نيز اين مثال صدق مي‌کند. انضباط شخصي يکي از ويژگي‌هاي بارز دانشجوياني است که با وجود آزادي و اختيار عمل استاد مبني بر شرکت يا عدم شرکت در کلاس، همچنان نسبت به پيگيري و شرکت در کلاس‌ها مشتاق هستند که همين عامل باعث موفقيتشان مي‌شود.

سازگاري

يکي از عوامل موفقيت در هر موقعيت اجتماعي يا شغلي توانايي سازگاري و ارتباط با ديگران است. اينکه در يک محيط کاري چگونه با همکاران خود ارتباط برقرار مي‌کنيد يا در يک گروه کوچک دوستانه چگونه افراد مختلف با ويژگي‌هاي متفاوت را دوستانه مي‌پذيريد تاثير زيادي در موفقيت شما دارد. علاوه بر اين، ارتباط داشتن با افرادي که جزو افراد موفق هستند مي‌تواند تاثيرات بسيار خوبي روي موفقيت شما بگذارد. شايد اين گروه از افراد موفق نتوانند مستقيما شما را به موفقيت برسانند اما مشاهده رفتار و شيوه زندگي اين گروه از افراد همواره به شما گوشزد خواهد کرد که بايد براي رسيدن به اهداف تعيين‌شده‌تان تلاش کنيد