loss-weight

لاغر شدن فقط  این نیست که بخواهید بهترین رژیم را داشته باشید، در  حقیقت این کار به تصمیم‌های  اساسی شما در  زمان معین ارتباط دارد. هر ساعت می‌تواند زمانی باشد برای اینکه بتوانید کاری انجام دهید که شما را به مقصودتان برساند . پس این کارها را در  طول روز انجام دهید:
۶ صبح
بیدار شوید و یک لیوان آب بنوشید. این کار از بروز نفخ جلوگیری می‌کند. یک چیز سبک بخورید که به میزان کافی کربوهیدرات و کمی پروتئین داشته باشد، مثل یک موز نصفه و چند بادام؛ اولین چیزهایی که می‌خورید در واقع فعالیت متابولیسم بدن‌تان را آغاز می‌کند. اگر فرصت دارید ورزش کنید. کسانی که صبح‌ها ورزش می‌کنند نسبت به افرادی که در ساعات دیگر روز عرق خود را با کار درمی‌آورند، می‌توانند سخت‌تر و طولانی‌تر کار کنند.
۷ صبح
زیر دوش حمام حرکات کششی انجام دهید. حتماً صبحانه‌ی کامل بخورید که حاوی پروتئین و فیبر باشد.
۸ صبح
ناهارتان را درست کنید. ناهار باید دارای پروتئین با چربی کم، فیبر، سبزیجات سالم و غلات بوده و نیز برای دسر هم میوه بخورید.

 
۹ صبح
‌یک لیوان یا یک بطری آب در سر کار همراه خود داشته باشید و در طی روز از آن بنوشید. این کار مانع بروز اضطراب‌های شدید و ناگهانی می‌شود.
۱۰ صبح
در وقت استراحت یک خوراک سبک بخورید. فقط حواستان باشد که کالری آن زیر  ۱۵۰ باشد.
۱۱ صبح
درباره‌ی آنچه خورده‌اید و آن میزانی که ورزش کرده‌اید بنویسید. این مسئله باعث می‌شود که میزان کالری غذایی و عملکرد ورزشی‌تان را با قبل بسنجید و به شما انگیزه می‌دهد در مسیر درستی بمانید.
۱۲ ظهر
با همکارتان به پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری بروید و یا اگر می‌توانید زیر میز کارتان دمبل بزنید. هر عملی که توأم با تحرک باشد به مراتب از یک‌جا نشستن بهتر است.
۱ بعد از ‌ظهر
نهارتان را با اشتها بخورید، در کنار بهترین نوشیدنی بدون کالری یعنی آب.
۲ بعد از ‌ظهر
اگر می‌توانید اطراف محل کارتان کمی قدم بزنید. راه رفتن و صحبت کردن به شما کمک می‌کند که در شرایطی که بدنتان در حال سوزاندن کالری است بهتر فکر کنید.
۳ بعد از ‌ظهر
یک خوراک سرپایی حاوی ۱۵۰ کالری بخورید که انرژی را تا شب در بدن‌تان حفظ کند. این می‌تواند شامل خوردن یک چیز شیرین مثل یک دسر با همان مقدار کالری باشد.
۴ بعد از ظهر
چای سبز بنوشید. کافئین کمی شما را شاداب می‌کند، و چای سبز باعث بالا رفتن متابولیسم بدن و کم‌شدن اشتها می‌شود.
۵ عصر
با توجه به آب و هوا و فاصله‌ی محل کار تا منزل‌تان، سعی کنید این فاصله را یا پیاده یا با دوچرخه بروید. نه تنها این کار باعث سوزاندن کالری می‌شود، بلکه اضطراب کاری را هم کم می‌کند، چرا که اضطراب کاری به پرخوری می‌انجامد.
۶ عصر
یک شام سبک با کالری کم و پروتئین‌هایی با چربی پایین و توأم با چند نوع سبزیجات و غلات درست کنید- بهترین انتخاب سبزیجاتی با کالری زیر ۳۰۰ است.
۷ شب
دندان‌هایتان را مسواک بزنید و حین انجام این کار پاها و باسن‌تان را تکان دهید. این کار باعث تقویت ماهیچه‌های پایتان شده و بوی پونه‌ی موجود در خمیر دندان نیز باعث از بین رفتن بوی غذا می‌شود.

 

 

۸شب
اگر می‌خواهید جلوی تلویزیون آرام دراز بکشید، هنگام آگهی‌های بازرگاهی سعی کنید در همان حالت، کمی حرکات کششی انجام دهید.
۹ شب
لباس کار فردایتان را آماده کنید. لباس خوابتان را بپوشید و چند حرکت یوگا پیش از خواب انجام دهید تا زودتر خوابتان ببرد.
۱۰ شب
به موقع بخوابید. خواب کافی به کاهش وزن کمک می‌کند.

منبع : www.alodoctor.ir