1

پژوهشگران طبق  آخرین تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که فرزندان میانی  بر فرزند دیگر مزیتهایی دارند که فرزندان اولی و آخری آنهارا ندارند  این مشخصات را باهم می خوانیم

1. موفق هستید

کارشناسان نمی دانند آیا این ویژگی نتیجه تلاش برای غلبه بر این کلیشه است که آنها به اندازه خواهر و برادرهای بزرگتر و کوچکترشان موفق نیستند یا فقط واکنشی به دیده نشده از سوی والدین شان است، ولی پژوهش های اخیر نشان داده اند که یک چیز در این مورد صحت دارد: به عنوان فرزند وسطی، شما می کوشید که انرژی خود را، خوب یا بد، به سمت موفقیت بیشتر در زندگی تان هدایت کنید.

2. وفادار هستید

فرزندان وسطی معمولاً زودتر ازدواج می کنند. فرزند وسط به همسر خود وفادار است. فرزندان وسط در زمان رشد همیشه حس می کنند که بین آنها و فرزند بزرگتر و کوچکتر فرق گذاشته می شود. وقتی ازدواج می کنند، سعی می کنند که کاری کنند این اتفاق برای فرزندشان نیفتد.

2
3. زود دوست می شوید

خواهر و برادر بزرگتر یا کوچکتر شما برای حمایت عاطفی به سمت والدین تان رو می آورند، ولی شما که فرزند وسط هستید بیشتر با همتایان خود ارتباط عاطفی دارید. ذات مهربان و آسانگیر شما – که از نشانه ها فرزندان وسطی است – باعث می شود که بین دیگران محبوب باشید.

4. جاه طلب هستید

بیشتر تحقیقات نشان می دهند که بچه های اول خانواده در واقع لیدرهای خانواده هستند. فرزندان وسط خودساخته و جاه طلب هستند. جان اف کندی و آبراهام لینکلن نمونه فرزندان وسطی جاه طلب هستند.

5. متفاوت هستید (متفاوت خوب!)

پژوهشگران می توانند در مورد فرزندان وسط با قطعیت بگویند که وسطی ها را به این راحتی ها نمی توان دسته بندی کرد. زیرا رفتار آنها نتیجه واکنش هایی است که به کارهای فرزند اول خانواده نشان می دهند. مثلاً اگر فرزند بزرگتر ورزشکار و ورزش دوست باشد، احتمال اینکه فرزند وسطی هنری یا دانشگاهی شود زیاد است. فرزند اول هر کاری بکند، فرزند دوم دنبال کاری کاملاً متفاوت می رود.

3

6. ابتکار و نوآوری دارید

اگر فرزند وسطی هستید، به احتمال زیاد از خواهر و برادر بزرگتر یا کوچکتر خود، خلاقیت بیشتری دارید. توانایی فرزند وسط در ارائه ایده های منحصر به فرد و خلاقانه بسیار قوی است، زیرا او از سوی والدین توجه کمتری دریافت کرده است و این باعث می شود که او سعی کند گلیم خودش را از آب بیرون بکشد، چه از لحاظ عاطفی و چه از لحاظ فکری. در نتیجه، وسطی ها حس استقلال قویتری دارند و ابداع و نوآوری در میان آنها بیشتر است.

7. میانجی هستید

تعجبی ندارد که وسطی ها واسطه و مذاکره کننده خوبی هستند. بهر حال، آنها این کار را در تمام عمرشان انجام داده اند. آنها عاطفی ترند و بیشتر اهل سازش و آشتی هستند. از آنجائیکه آنها مظلوم هستند به عدالت بیشتر اهمیت می دهند و بیشتر تحت تأثیر عدالت هستند تا انگیزه های دیگر همچون پول.

8. خونسرد هستید

تقریباً همه پژوهش های انجام شده در مورد ترتیب تولد نشان می دهند که وسطی ها آسانگیر و خونسرد هستند. این ویژگی شخصیتی مستقیماً به والدی مربوط می شود. بزرگترین فرزند عموماً غصه خور و دلواپس است و این ناشی از اضطراب والدینش است چون تازه پدر و مادر شده بودند. وقتی فرزند دوم می آید از استرس پدر و مادر کم می شود و با فرزند دوم بدون استرس و نگرانی برخورد می کنند.

9. صبور هستید

وسطی ها عجله ای ندارند که در مرکز توجه قرار گیرند و این کار را به بچه های دیگر می سپارند. آنها می دانند که زمان درخشش آنها هم می رسد، پس یاد می گیرند که در این حین صبور باشند. ولی این بدان معنا نیست که آنها وقت خود را به بطالت می گذرانند. تحقیقات نشان می دهند که وسطی ها بسیار سمج و سرسخت هستند. آنها قدر هر لحظه از سفر را می دانند و وقتی موفق می شوند، قدردان و شکرگذار هستند.

10. از برخورد و دعوا اجتناب می کنید

تا حالا متوجه شدید که وسطی ها میانجی های بسیار خوبی هستند، پس اینکه بگوییم آنها به شدت از دعوا و برخوردهای غیرضروری دوری می کنند کاملاً بامعنی است. وسطی ها تمام عمرشان را به این کار سپری کرده اند و سعی می کنند تا آنجا که ممکن است از دعوا به دور باشند. آنها معمولاً سعی می کنند که در این جور موقعیت ها، راهی برای آشتی بیابند.

منبع-برترینها