images.jpg56868

اگر می خواهید با زنی که فرزند دارد ازدواج موفقی داشته باشید باید شرایط و ویژگیهای های خاص آن را بسنجید و بدانید یک شریک به عنوان فرزند در زندگی تان وجود دارد!

یک روان‌شناس تاکید کرد: وقتی خواهان ازدواج با زنی هستید که صاحب فرزند یا فرزندانی است ارتباطتان را با او خوب شناسایی و کشف کنید.

ملاقات فرزندان اولین قدم در شناخت بهتر آن زن و آغاز اعتماد بین دو نفر است؛ در واقع مردان باید بتوانند به این واقعیت که او یک مادر است توجه کرده و در این رابطه کمی احساس نگرانی کنند.

این کارشناس ادامه داد: مردان باید به تدریج درک کنند و بپذیرند که نیازهای کودک همسرشان در هر مرحله‎ای در اولویت است و در زندگی با این زن آمادگی هرگونه به هم خوردن برنامه‌ریزی‎ها در لحظه آخر را داشته باشند، زیرا او به عنوان یک مادر الزامات و تعهدات دیگری هم دارد و بهترین کار منعطف بودن و درک کردن او در زمان وقوع حوادث است.

وی همچنین افزود: این زن هنگامی که مجبور است علی‌رغم قولی که به همسرش داده در یک موقعیت غیرمترقبه به فرزندش رسیدگی کند نباید مورد ملامت قرار گیرد، چرا که مطمئناً در اولین فرصت شرایط را به همسرش توضیح می‌دهد. علاوه بر موارد مذکور هنگامی که زمان مناسب برای ملاقات فرزندان او فرا می‌رسد باید این کار بر اساس برنامه‌ریزی صورت گیرد، چرا که در غیر این صورت کودک ممکن است دچار عواطف منفی شده و لحظات بدی را سپری کند.

نوری درخاتمه خاطرنشان کرد: برای کودک حضور مردی که بخواهد نقش پدرش را ایفا کند سخت است. از این رو لازم است چنین مردی صبور بوده و بدون اینکه فرزند زن مورد علاقه‎اش را تحت فشار بگذارد با او دوست شود. در واقع باید این کودک را به هر شکلی که هست پذیرفت و برای کنار آمدن با شرایط جدید به او زمان داد.

منبع:ایسنا