exercise (2)

اگر فقط  یک هفته  سراغ ورزش نروید سپس دوباره بخواهید ورزش کنید.حتما برایتان سخت خواهد شد. این به معنای آن نیست که  عل اقمندان به ورزش باید هر روز ورزش کند این تکنیک خاصی درد . البته ورزش روزانه تضمین سلامتی هر شخصی است
در هر حال اگر روی دویدن تمرکز کرده‌اید بقیه بدن‌تان را فراموش نکنید. برای دویدن صرفاً به دو پای قوی و یک جفت ریه خوب نیاز ندارید. برای طی مسافتی طولانی باید بدنی قوی و با استقامت کافی داشته باشید. هفته‌ای یکبار تمرین دایره‌ای انجام دهید تا مطمئن شوید همه جای بدن‌تان آماده می‌شود. ورزش‌های دایره‌ای باید شامل شنا، پرس سینه، بارپی و دوسر بازو و دویدن و پریدن با زانوهای بالا آمده باشد.
یک یا دوبار در هفته ورزش سنگین کفایت می‌کند و سعی کنید پیش و پس از دویدن به گرم کردن با حرکات ورزشی ساده اکتفا کنید تا مفاصل‌تان آسیب نبیند.
تمرینات دایره‌ای چیست؟
تمرینات دایره‌ای به معنای انجام یک سری از حرکات استقامت است که با فاصله یک استراحت کوتاه، پشت سر هم انجام می‌شود. مزیت بزرگ این تمرین‌ها، پرورش توانایی در انجام حرکات متعدد و مختلف در یک زمان کوتاه است.
تمرینات دایره ای به عنوان یک برنامه بدن سازی خوب پیشنهاد می شود. زیرا که این برنامه علاوه بر تقویت قابلیت‌های مختلف جسمانی، موجب تقویت و بهبود سیستم گردش خون و اعمال حیاتی بدن می‌شود. برنامه تمرینات دایره‌ای را می توان مطابق با شرایط جسمانی ورزشکار طراحی کرد. همچنین قابلیت اجرای آن در زمان کم و مطابقت آن با وسایل و تجهیزات و امکانات موجود ورزشی، از نقاط قوت این برنامه تمرین به حساب می‌آید. تمرینات مذکور می‌باید شامل تمرین‌هایی باشند که قابلیت‌های ویژه‌ای که ورزشکار برای آن تمرین می‌کند را توسعه دهد. ‌
هر یک از تمرین های دایره ای «ایستگاه تمرینی» نامیده می‌شود. از این رو به آن‌ها تمرینات ایستگاهی نیز گفته می‌شود.

منبع : www.alodoctor.ir