doctor هرچند  توليدكنندگان نوشابه‌هاي انرژي‌زا  تبلیغ می کنند که محصولاتشان  به انسان انرژی میدهد، ولی محققان مي‌گويند حتي اگر چند شیشه از اين نوشابه‌ها را بنوشید باز هم بدنتان پر انرژی نمی شود  . به گفته هلث، محققان  تایید كرده‌اند كه اين نوشابه‌ها نه قدرت مغز را  را تقويت مي‌كنند و نه قدرت زیادتری به جسم مي‌دهند و به عبارت ديگر، فقط پولتان را هدر می دهید و بس. از  دید پژوهشگران اين نوشابه‌ها منفعتهایی  براي سلامت هم ندارند و ويتامين‌ها و مواد مغذي موجود در آنها هيچ فایده ای  به بدن مصرف‌كنندگان نمي‌رساند.
Second Language


10 سالگي سن آموختن زبان دوم

زبانشناسان مي‌گويند كودكاني كه از 2سالگي در معرض زبان‌آموزي قرار مي‌گيرند، زبان دوم را هم به‌خوبي زبان اول صحبت مي‌كنند. اما محققان مي‌گويند حتي اگر تا 10سالگي امكان آموختن زبان ديگري به فرزندتان را نداشتيد، از همان سن او را به كلاس زبان بفرستيد. به نوشته پايگاه هلث، محققان بر اين باورند افرادي كه از 10سالگي در معرض آموزش زبان قرار مي‌گيرند، در ميانسالي ذهني هوشيارتر دارند.


زير آفتاب نايستيد اگر…

sun

اگر يكي از والدين‌تان به سرطان پوست يا ملانوم دچار بوده است، تا آنجا كه مي‌توانيد نبايد در معرض نور مستقيم آفتاب قرار بگيريد. رويترز نوشته كودكاني كه والدين‌شان گرفتار اين بيماري بوده‌اند، بيشتر در معرض دچار شدن به سرطان پوست قرار دارند و بيش از ديگران بايد از قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشيد پرهيز كنند. البته گذشته از ژن و تاثير منفي نور خورشيد روي پوست، از نظر پژوهشگران استعمال دخانيات هم مي‌تواند خطر دچار شدن به اين بيماري را بيشتر كند.


به بچه‌های زلزله كنسرو ندهید

هرقدر هم كه سرتان شلوغ باشد، باز هم نبايد زياد سراغ مواد غذايي كنسرو شده برويد يا غذاهاي‌تان را در ظروف پلاستيكي فريز كنيد. محققان مي‌گويند بچه‌هايي كه بيشتر از ظروف پلاستيكي استفاده مي‌كنند يا مواد كنسروي مي‌خورند، در معرض خطر بيش‌فعال شدن قرار دارند. به عقيده محققان كانادايي، مواد پلاستيكي و قوطي‌هاي كنسرو مي‌توانند چنين تاثيري را روي كودكان بگذارند. خبرگزاري فرانسه نوشته حتي مادران بارداري كه از اين ظروف استفاده مي‌كنند، آسيب‌هاي جبران‌ناپذيري را به مغز جنين‌شان مي‌زنند و باعث بيش‌فعالي‌اش در آينده مي‌شوند.


خوش‌بين‌ها بيشتر عمر مي‌كنند

اگر قند خون‌تان بالا رفته، كلسترول بالا آزارتان مي‌دهد و احساس مي‌كنيد انواع بيماري‌ها در كمين سلامت‌تان نشسته‌، بهتر است به‌جاي متخصصان مختلف به يك روانشناس مراجعه كنيد؛ چراكه محققان مي‌گويند تنها با خوشبين شدن مي‌توانيد خطر چنين بيماري‌هايي براي سلامت‌تان را كم كنيد. به نوشته رويترز، پژوهشگران مي‌گويند خوشبيني كليد سلامت است و مي‌تواند سيستم قلب و عروقي شما را سالم‌تر از كساني كه اين عينك را به چشم‌شان نمي‌زنند، كند.


pomegranate-1

عصرانه‌ای برای فشار خونی‌ها

محققان ايراني دريافته‌اند كه براي كم كردن احتمال ابتلا به فشار خون، بايد با آب انار آشتي كنيد. به گزارش ايرنا، پژوهشگران كشورمان معتقدند كساني كه در فاصله بين دو وعده ناهار و شام آب انار مي‌نوشند، كمتر دچار نوسانات دردسرساز فشار خون مي‌شوند.


راز طول عمر كشف شد

هر روز 25 گرم فيبر بخوريد

تلاش محققان براي پيدا كردن راز جاوداني همچنان ادامه دارد و به‌تازگي دريافته‌اند كه مصرف ميزان كافي فيبر مي‌تواند يكي از رازهاي جاودان شدن باشد. به گزارش هلث، زناني كه هر روز 25گرم فيبر مي‌خورند عمر درازتري دارند و مرداني كه در رژيم غذايي روزانه‌شان 38گرم از اين ماده را مي‌گنجانند هم بيشتر از ديگر مردها عمر مي‌كنند. به عقيده محققان، مصرف روزانه فيبر مي‌تواند مانع سكته قلبي و مغزي شود و خطر ابتلا به ديابت و بسياري از سرطان‌ها را هم كاهش دهد. محققان بر اين باورند كه حتي مصرف 10گرم فيبر در روز مي‌تواند خطر مرگ را 10درصد كمتر كند.


چرت بچه‌ها را باهوش مي‌كند

اگر كودك‌تان آنقدر به تماشاي برنامه‌هاي رنگارنگ تلويزيوني وابسته شده كه در برابر ميلش به خواب ميانه‌روز ايستادگي مي‌كند، تلويزيون را خاموش و او را وادار به خوابيدن كنيد و خودتان هم در كنارش چرتي بزنيد، چراكه به گزارش ساينس ديلي محققان مي‌گويند بچه‌هايي كه بين روز چرت كوتاهي مي‌زنند، حافظه‌شان تقويت مي‌شود و بزرگسالاني كه اهل چرت زدن بين روز هستند، كارايي‌شان بهبود مي‌يابد. به عقيده پژوهشگران، اگر كارمندان بين روز 20دقيقه چرت بزنند، بهره‌وري‌شان در محيط كار به شكل قابل‌توجهي افزايش مي‌يابد.


گروه خوني‌ات را بگو تا بگويم چقدر زنده مي‌ماني

group-blood

سال‌هاست پزشكان ارتباط گروه خوني والدين با احتمال ابتلاي نوزاد به زردي را كشف كرده‌اند اما به‌تازگي پژوهشگران دريافته‌اند كه گروه خوني افراد مي‌تواند با خطر ابتلاي‌شان به بسياري از بيماري‌هاي ديگر مرتبط باشد. به گزارش رويترز، پژوهش‌ها حاكي از اين است كه گروه خوني افراد مي‌تواند بگويد كه تا چه اندازه در معرض ابتلا به بيماري‌هاي قلبي قرار دارند. براساس اين تحقيق‌ها، كساني كه گروه خوني‌شان A، B و AB است، به احتمال بيشتري به اين بيماري دچار مي‌شوند. اما با اين وجود، پژوهشگران بر اين باورند كه گروه خوني افراد تنها عاملي نيست كه مي‌تواند اين خطر را پيش‌بيني كرد.


چربي‌سوزي با بادام

اگر چربي‌هاي شكم‌تان مقاوم شده‌اند و حتي با ورزش كردن هم از بين نمي‌روند، سراغ رژيم بادام برويد. محققان مي‌گويند مصرف 42گرم بادام در روز مي‌تواند به سوختن چربي‌هاي اضافه شكم‌تان كمك كند.
پس دست به کار شوید و بادام را جایگزین تنقلات و خوراکی‌هایی که برای میان وعده مصرف می‌کنید ، کنید.
بهتر است قبل از هر چیز با متخصص تغذیه در این زمینه مشورت کنید.


با كندر به جنگ سرطان بروید!

سرطان تخمدان، پنجمين سرطان كشنده در ميان زنان است و محققان مي‌گويند تنها با مصرف يك گياه دارويي مي‌توان خطر ابتلا به آن را به شكل قابل‌توجهي كاهش داد. پژوهشگران انگليسي بر اين باورند كه مصرف كندر مي‌تواند از بروز چنين بيماري جلوگيري كند و خطر ابتلا به سرطان‌هاي پروستات، روده بزرگ و سينه را هم كاهش دهد. بنابراین گنجاندن کندر در برنامه غذایی ساده‌ترین روش برای مبارزه با سرطان است. می‌توانید از محصولاتی مانند کره‌های تهیه شده از روغن کنجد، کرم‌های خانگی،‌شیرینی‌های کنجدی و حتی کنجد خام به‌عنوان تنقلات در برنامه روزانه‌تان استفاده کنید.


به‌خاطر روده‌هاي‌تان آفتاب بگيريد

 

سرطان روده بيماري خاموشي است كه بسياري از مبتلايانش تا ماه‌ها پس از دچار شدن به آن، از وجود اين بيماري باخبر نمي‌شوند. اما محققان مي‌گويند اين بيماري مهلك هم با تغيير كوچكي در سبك زندگي قابل پيشگيري است. به گزارش رويترز، اگر افراد تنها چند دقيقه از روز را آفتاب بگيرند و اجازه ندهند كه ذخيره ويتامين D بدن‌شان پايين بيايد، هم سيستم ايمني‌شان تقويت مي‌شود و هم خطر دچار شدن‌شان به سرطان روده بزرگ پايين مي‌آيد.

محققان مي‌گويند به غير از قرار گرفتن در معرض نور خورشيد، اضافه كردن مواد غذايي مثل ماهي، قارچ و زرده تخم‌مرغ به رژيم غذايي، مي‌تواند اين ويتامين را به بدن برساند. محققان بر اين باورند كه كمبود هر كدام از ويتامين‌ها مي‌تواند باعث بروز يا تشديد يك بيماري خاص شود و از نظر آنها ويتامين D در بدن مي‌تواند نقش يك ضدسرطان را ايفا كند و مانع ابتلاي افراد به بيماري‌هاي ديگري مثل‌ ام‌اس و ديابت نوع یک شود.

محققان با بيان چنين ادعايي مي‌گويند افرادي كه سطح ويتامين Dشان پايين است، 30درصد بيشتر از ديگران با خطر مرگ روبه‌رو هستند و 40درصد بيشتر از كساني كه ذخيره ويتامين بدن‌شان در وضعيت مناسب است احتمال دارد كه سرطان بگيرند. گذشته از اين از نظر پژوهشگران اين افراد در برابر بيماري‌هاي قلبي و عروقي هم مصون نيستند.


پف فیل معجزه لاغری!

هميشه نخوردن باعث لاغر شدن نمي‌شود. محققان مي‌گويند مصرف برخي مواد غذايي هم مي‌تواند به كم شدن وزن شما كمك كند. از نظر آنها پاپ كورن يكي از خوراكي‌هاي لاغركننده است. به گزارش دليلي ميل، پژوهشگران معتقدند ماهي، شير و مغزها هم مي‌توانند در گروه خوراكي‌هايي كه خوردن‌شان باعث كاهش وزن مي‌شود قرار بگيرند. پس اگر نمي‌توانيد از طريق نخوردن وزن كم كنيد، سهم اين مواد را در رژيم غذايي‌تان بيشتر كنيد. بد نیست در این مورد با متخصص تغذیه مشورت کنید و ببینید  تیپ بدنی شما اجازه دنبال کردن چنین رژیمی را می‌دهد یا خیر .


محققان می‌گویند احساس سرما واگيردار است
colds-1

 

به‌نظرتان زمستان امسال اصلا سرد نيست و برخلاف سال‌هاي قبل، با لباس بهاره بيرون مي‌رويد؟ محققان مي‌گويند بخشي از چنين احساسي ممكن است به‌خاطر دماي واقعي هوا سراغ‌تان آمده باشد اما اطرافيان‌تان بيشتر از درجه هوا مي‌توانند بر تصور شما نسبت به سرما و گرما تاثير بگذارند.  از نظر آنها احساس سرما واگيردار است و اگر ببينيد كه كسي در كنارتان از سرما مي‌لرزد، شما هم احساس لرزش مي‌كنيد.

به گزارش ديلي ميل، محققان معتقدند حتي اگر واقعا هوا سرد باشد اما اطرافيان‌تان چنين حسي را به شما منتقل نكنند، شما هم چندان سرمايي را حس نخواهيد كرد. پس اگر قرار است با آدم‌هاي سرمايي بيرون برويد، حتي اگر هوا به نظرتان گرم مي‌رسد، باز هم پوشيدن لباس گرم را فراموش نكنيد.


كليدها را گم كرده‌ايد؟ چشم‌هاي‌تان را ببنديد

گم شدن كليدها دردسري است كه حتما شما هم آن را تجربه كرده‌ايد. اما محققان مي‌گويند به جاي اينكه از وردهاي توصيه شده براي پيدا كردن‌شان كمك بگيريد يا اينكه همه خانه را زير و رو كنيد، بهتر است چشم‌هاي‌تان را ببنديد. به نوشته ديلي ميل، پژوهشگران معتقدند بستن چشم‌ها مي‌تواند به يادآوري اتفاق‌هاي فراموش شده كمك كند و باعث شود كه جاي كليدهاي‌تان را به‌خاطر آورید. امتحانش مجاني است.
شاید بتوانید از این تکنیک در مراحل دیگر زندگی هم  استفاده کنید. مثلا زمانی که در امتحان حاضر  می‌شوید و قادر نیستید پاسخ صحیح را به یاد آورید.


موهاي‌تان را دست تنها رنگ كنيد

گاهي اوقات براي رنگ كردن مو، افراد دچار مشكل مي‏شوند زيرا اين كاري نيست كه بتوانيم دست تنها از پس آن بربياييم اما از اين پس شما مي‏توانيد با برس اتوماتيك رنگ مو اين كار را بدون نياز به كمك ديگران و با حداقل هزينه انجام دهيد. برس‏هاي اين دستگاه ضد حساسيت‌اند و با خيال راحت و بدون نگراني از ابتلا به حساسيت مي‌توانيد از آن استفاده كنيد. مي‌توانيد با پرداخت 40 هزار تومان يك آرايشگاه شخصي داشته باشید و با صرف حداقل زمان موهاي‌تان را در منزل رنگ كنيد. اين دستگاه كه با باتري كار مي‌كند در كليه فروشگاه‌هاي رنگ‌فروشي به فروش مي‏رسد. بهتر است بدانيد اين وسيله نه‌تنها براي خانم‏ها بلكه براي برخي از آقايان هم قابل استفاده است.


قد و وزن را يك‌جا اندازه بگيريد

گرفتن قد و وزن كودكان به‌طور دقيق تا حدودي كار دشواري است به‌خصوص اگر كودك كمي بازيگوش باشد و براي يك لحظه هم روي وزنه ثابت نيايستد. اما جاي نگراني نيست از اين پس مي‏توانيد با ترازوهايي كه به‌تازگي وارد بازار شده است، قد و وزن بازيگوش‌ترين بچه‌ها را نيز اندازه بگيريد. اين ترازو به دليل داشتن سنسورهاي دقيق و ضريب حساسيت بالايي كه دارد در اولين ثانيه‌هايي كه دوپاي كودك روي دستگاه قرار مي‌گيرد، قد و وزن او را محاسبه مي‌كند. اين ترازو را مي‌توانيد با قيمتي حدود 160 هزار تومان از فروشگاه‌هاي لوازم خانگي خريداري كنيد.


بدون نگراني كودك‌تان را به مهدكودك بفرستيد

وقتي فرزند دلبندتان خانه را به قصد رفتن به مهدكودك يا مدرسه ترك مي‌كند، دلهره مادرانه هم شروع مي‌شود. تا رسيدن كودك به مكان مورد نظر ممكن است فكر شما تا كجاها برود زيرا هر خطري ممكن است او را تهديد كند. برخي افراد با خريدن تلفن همراه براي فرزندان‌شان سعي مي‌كنند اين دل‌نگراني را كاهش دهند در حالي كه تهيه تلفن همراه براي كودك خود تبعاتي به دنبال دارد كه ممكن است سلامت كودك را دست‌خوش خطر قرار دهد.

به تازگی دستبند هوشمندی وارد بازار کالاهای دیجیتال شده که این مشکل خانواده‌ها را برطرف می‌کند. والدين كودك از طريق تبلت يا اسمارتفون خود كه مجهز به اپليكيشن اين دستبند است مي‌توانند موقعيت مكاني فرزندشان را كنترل كنند. اين دستبند داراي كليدي به نام كال‌باتن است كه كودك مي‌تواند در مواقع اضطراري با فشردن آن با يك شماره تلفن كه در دستبند ذخيره شده تماس بگيرد. والدين نيز از همين طريق مي‌توانند با كودك خود تماس بگيرند در صورتي كه كودك پس از ۱۰ ثانيه به تماس آنها پاسخ ندهد، مي‌توانند صداهاي محلي كه كودك در آن قرار گرفته را با كمك دستبند بشنوند. اين دستبند داراي باتري ۳۶ ساعته، مموري 46MB و رم 521MB است.


هيتر برقي بپوشيد

از شدت سرما ممكن است به خود بپيچيد و سعي‏تان اين باشد كه اين سرماي طاقت‌فرسا را به گرمايي لذت‌بخش تبديل كنيد. از اين پس بهتر است شنل‏هاي برقي را به دور خود بپيچيد. شنل برقي وسيله مناسبي براي افراد سرمايي است.

اندازه تقريبي اين شنل‏هاي برقي 100×145 سانتي‌متر است كه به جاي پتو برقي هم مي‏توان از آن استفاده كرد. اين شنل شش درجه تنظيم دما دارد كه علاوه بر اين مهم‌ترين ويژگي‏اش ساخته شدن از الياف ميكروفایبر است. اين الياف براي پوست، حساسيت ايجاد نمي‌كند. اين محصول را با قيمت 250 هزار تومان از پتوفروشي‌ها خريداري كنيد.


باشگاهي براي خانه‏ دارها

براي داشتن يك زندگي ايده‏آل در كنار تغذيه سالم، فعاليت بدني مناسب هم لازم است. به همين خاطر اكثر پزشكان توصيه می‌کنند روزانه ساعتي از وقت خود را به ورزش اختصاص دهيد. برخي از افراد به دليل داشتن وقت كافي باشگاه ورزشي را انتخاب مي‌كنند اما برخي ديگر به دليل مشغله كاري زياد يا هزينه بالا ترجيح مي‌دهند در منزل با حداقل وسايل اين كار را انجام دهند.

اگر جزو دسته دوم هستيد مي‌توانيد با پرداخت 25 هزار تومان يك وسيله ورزشي مناسب براي خانه‏تان خريداري كنيد. اين وسيله به شما كمك مي‌كند با كمترين آسيب به بدن‌تان ورزش‏هاي كششي انجام دهيد. اين دستگاه حركات كششي به‌ويژه حركت شنا را كه به تقويت عضلات دست و سرشانه كمك مي‌كند براي كاربر ساده مي‌كند.

دسته شنا با طراحي خاصش روي زمين ثابت شده و قابليت چرخش دارد. اين مزيت فشار كمتري به مچ و ساعد وارد كرده درحالي كه تعداد عضلات خيلي بيشتري را درگير مي‌كند. با توجه به طراحي چند كاربري دسته مي‏توان براي سطوح مختلف و آمادگي‌هاي جسماني نيز از اين دستگاه استفاده كرد.